מסר מרגיע

הפעולה בציר פילדלפי: החשש במצרים - וההבטחה מישראל

הפעולה בציר פילדלפי: החשש במצרים - וההבטחה מישראל
חשש מהאפשרות להגירה של עזתים אל מצרים - מטרידה את מנוחתה של ההנהגה בקהיר • גורם מצרי מעורה בפרטים, אמר ל"כאן חדשות": "קהיר קיבלה הבטחות מפורשות מישראל לכך שהפעולה הצפויה בציר - לא תוביל לכך"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המונים בציר פילדלפי
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90 / ארכיון

גורם מצרי מעורה בפרטים אמר ל"כאן חדשות" הערב (חמישי) כי קהיר קיבלה מישראל הבטחות מפורשות בעל פה לכך שהפעולה הצפויה של צה"ל בציר פילדלפי, שמטרתה למנוע את הברחות אמצעי הלחימה תחתיו דרך מנהרות, לא תממש את החשש של ההנהגה המצרית - להגירה של עזתים לשטח מצרים, כך פורסם הערב בחדשות בכאן 11.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לפי אותו גורם, המתיחות סביב ציר פילדלפי היא לאו דווקא בגלל הפעולה הישראלית עצמה בצד הפלסטיני של הגבול, אלא בגלל האפשרות שהפעולה הזאת תוביל להימלטות המונית של עזתים לשטח חצי אי סיני. בנוסף, מצרים חושדת בכוונות הממשלה הנוכחית בישראל בעניין הגירת הפלסטינים מעזה למצרים. מבחינת קהיר, זהו קו אדום, ואיום בעבור הביטחון הלאומי במצרים. לכן, בקהיר לא מסתפקים בהבטחות בעל פה ומבקשים ערבונות לכך בשטח.

כנס התמיכה והקריאה להתיישבות מחודשת בעזה, שנערך בתחילת השבוע בהשתתפות שרים ישראלים - רק הגביר את חשדנותה של קהיר ביחס לכוונות הממשלה בישראל. מקור מצרי אחר הכחיש בערוץ אל חדת' הסעודי את הדיווחים הישראליים, לפיהם ישנן הסכמות בין ישראל למצרים לגבי ציר פילדלפי. לטענתו, עדיין אין הסכמות בנוגע להסדרים ביטחוניים במסגרת הפעילות המתוכננת בציר.

 

הפופולריים