תושב הפזורה הבדואית חדר ליישוב בדרום - ונורה למוות

תושב הפזורה הבדואית חדר ליישוב בדרום - ונורה למוות
שלושה חשודים טיפסו מעל הגדר של יישוב רתמים: כשחברי כיתת הכוננות עצרו אותם, אחד החשודים שלף סכין - ונוטרל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניידת משטרה
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

תושב הפזורה הבדואית נורה למוות הלילה (שבת) לאחר שחדר אל יישוב רתמים סמוך לבאר שבע. ההרוג ושני חשודים נוספים טיפסו מעל גדר ההיקפית של היישוב כאשר איש הביטחון זיהה אותם והקפיץ את כיתת הכוננות למקום. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

על פי הודעת המשטרה, במהלך תחקור המעורבים, אחד החשודים ביקש מחבר כיתת הכוננות להתקרב אליו, קרע את האזיקון שהוצמד לידו ושלף סכין מכיסו. ואז, על פי ההודעה, חבר כיתת הכוננות ירה לעברו באמצעות אקדחו האישי שהחזיק ברישיון וניטרל את החשוד במקום. החשוד, ג'ומעה דנפירי בן 18 מוואדי אל-נעם, פונה במצב קשה למרכז הרפואי סורוקה ובהמשך נקבע מותו בבית החולים.

ג'ומעה דנפירי

כוחות משטרה שהגיעו למקום ערכו סריקות, אספו ראיות וממצאים בזירה, וביצעו במקום את מעצרם של 2 תושבי היישוב ביר אדאג', שנלקחו לחקירה המנוהלת בתחנת שגב שלום של מרחב הנגב במחוז הדרומי. על פי תחקור ראשוני הרקע לאירוע הינו פלילי. במסגרת החקירה המשטרה תבקש כי גופתו של המנוח, בן 18, תשלח לנתיחה ובדיקה במכון לרפואה משפטית.

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, מסר לאחר האירוכ כי הוא "מגבה באופן מלא את חבר כיתת הכוננות של היישוב רתמים אשר פעל בנחישות, חתר למגע וחיסל אדם שניסה לרצוח את אנשי כיתת הכוננות. עודכנתי על האירוע בשבת עצמה ואני נותן גב לכוחות שלנו. מי שחודר ליישוב עם סכין ומבקש לרצוח את כוחות הכוננות דמו בראשו. גם כאן הוכח כי נשק מציל חיים. בשביל המקרים הללו הקמנו בכל רחבי הארץ מאות כיתות כוננות חדשות - על מנת להגן על היישובים".

ראש המועצה האזורית רמת הנגב, ערן דורון: "כיתת הכוננות של כפר רתמים פעלה ללא דופי והגנה על בני היישוב ומשפחותיהם. אחרי 7 באוקטובר כל גנב ופושע שבא לגנוב, שיידע שדמו בראשו. למי ששכח, המציאות של חוסר המשילות עם כמויות גדולות של אמל"ח לא השתנתה כאן מאז תחילת המלחמה - ואין לדעת לאיזו מטרה יעשה בו השימוש".

מהיישוב כפר רתמים נמסר: "לקראת שבת נתנה התראה ממוקדת על ידי הצבא על כך שקיים חשש לפריצה ליישוב ובהתאם עובתה השמירה. במהלך הלילה זוהו על ידי קצין בטחון של המושב שלוש דמויות חשודות שפרצו את גדר הבטחון ונמצאים בתוך הישוב. כיתת הכוננות שהוקפצה הגיעה אל החשודים ולאחר ביצוע ירי באוויר עיכבה אותם.
במהלך האירוע אחד החשודים שלף סכין והסתער לעבר לוחם כיתת הכוננות, שירה בו באמצעות אקדח אישי המוחזק על ידו ברשיון.

אנו מגבים באופן מלא את חבר היישוב אשר חש סכנה ברורה ומיידית לחייו ופעל להסיר איום ולהגן על עצמו ועל תושבי הישוב וקוראים לממשלה ולמשטרת ישראל להחזיר את הביטחון והמשילות לנגב. די להפקרות!

היישוב כפר רתמים נמצא בחזית העשייה מאז מתקפת ה7.10. למעלה מ-90 אחוז מהגברים ביישוב, רבים מהם קצינים בתפקידי מפתח בלחימה, מגוייסים מאז המתקפה למילואים ונמצאים בעזה, בגבול הצפון ובאיו"ש, כאשר ביישוב מצויות בעיקר משפחות, נשים וילדים. כיתת הכוננות היישובית מגינה על היישוב מאז ה7.10 והיא תמשיך לעשות זאת גם בעתיד על מנת לשמור על בטחון התושבים ולאפשר לחברי היישוב המגוייסים להתמקד במשימתם".

הפופולריים