הצעד הבא

צה"ל נערך לרפיח: בשל חשש מצרי - בישראל שקלו פינוי עזתים לצפון רצועת עזה

צה"ל נערך לרפיח: בשל חשש מצרי - עזתים יפונו לצפון עזה
במצרים הביעו חשש מפעילות צה"ל עקב האפשרות שהמוני תושבי עזה יסתננו לשטחם. בישראל מעריכים כי עזתים יתפנו מרפיח - עוד טרם הפעילות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רפיח, רצועת עזה - 06.12.23
צילום: רויטרס

גורמי ביטחון ישראלים העלו בפני מצרים את האפשרות לפעילות צבאית ברפיח - בצד העזתי. כפי שדווח היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11, רפיח היא השלב הבא בלחימה לאחר סיום הפעילות באזור ח'אן יונס. העיר הדרומית היא אזור צפוף שבו על פי הערכות יש 1.2 מיליון עזתים - והמצרים הביעו חשש בפני ישראל מכך שהמוני תושבי עזה יסתננו לשטחם בעקבות הלחימה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי


בישראל טענו שיהיה פינוי של תושבי עזה מאזור רפיח, לפני הפעילות הצבאית באזור. כמו כן, בישראל שקלו לאפשר חזרה של עזתים מדרום לצפון רצועת עזה, ייתכן שבהתחלה רק נשים וילדים. כיוון נוסף שבחנו הוא פינוי עזתים למקומות אחרים בתוך הרצועה. זאת במטרה להפחית את העומס סמוך לגבולותיה של מצרים, כדי לצמצם את חששותיה.

בימים האחרונים ישראל קיימה דיונים עם מצרים בסוגיית היום שאחרי. מי שהוביל את השיחות מהצד הישראלי היה ראש השב"כ רונן בר ומתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף רסאן עליאן. ישראל רואה במצרים כגורם משמעותי ביותר ביום שאחרי, זאת מאחר שמצרים היא שער הכניסה והיציאה היבשתי היחיד לעזה, ומשמשת גורם משפיע וחשוב בעולם הערבי.

בתוך כך, שר הביטחון יואב גלנט קיים הערב מסיבת עיתונאים מהקריה בתל אביב. "הגדוד האחרון של ח'אן יונס יוכרע בקרוב; התמרון הקרקעי הוא מהמורכבים בהיסטוריית המלחמות", הצהיר השר. הוא הוסיף כי היעד הבא במלחמה הוא רפיח וציין שהנהגת חמאס וסינוואר נמצאים במנוסה.

 

 

הפופולריים