בעקבות הצלחת החילוץ

הערכה: חמאס יקשיח את האבטחה על החטופים

הערכה: חמאס יקשיח את האבטחה על החטופים
ארגון הטרור מנסה לגלות איך הגיע לידי ישראל המידע המודיעיני המדויק על מיקומם של החטופים והוא ככל הנראה ינסה להעביר חטופים למנהרות, שם צה"ל יתקשה להגיע אליהם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנהרה בעזה
צילום: ללא

מקורות ברצועת עזה מעריכים: בעקבות המבצע המוצלח לחילוץ שני החטופים אמש (ראשון) חמאס יגביר את נוהלי האבטחה על החטופים שבידיו. הוא ככל הנראה יעבה את מעגל השומרים ואולי אף ינסה להעביר יותר מהם למנהרות התת-קרקעיות, מתוך הבנה שבתת-קרקע, ישראל תתקשה יותר לבצע מבצע חילוץ.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

החטופים שעדיין בשבי חמאס - הרשימה המלאה

אותם מקורות מוסרים שחמאס מנסה לברר כיצד הצליחה ישראל לקבל מודיעין על מיקומם המדויק של שני החטופים.

מוקדם יותר דווח כי גורמי הביטחון הישראלים עדכנו את המצרים עם תחילת המבצע ברפיח ואמרו להם כי מדובר באירוע נקודתי לשחרור חטופים ישראלים משבי חמאס. זאת, לאחר שבכלי תקשורת במצרים דווח כי קהיר פנתה לישראל וביקשה הבהרות בנוגע למבצע. 

במבצע מזהיר אמש שיחררו כוחות צה"ל והשב"כ שני חטופים - לואיס הר ופרננדו מרמן שהיו מוחזקים בדירה בקומה שנייה בבניין ברפיח.

שלבי המבצע שהוצגו לראש הממשלה על ידי כוחות הביטחון היו: שלב התקרבות אל היעד, שלב הביצוע, ושלב החזרת החטופים לארץ. גורם מדיני בכיר אמר כי שב"כ וצה"ל עשו עבודה מצוינת בחלקים הראשון והשלישי - ההתגנבות והנסיגה - וכי החלק הקריטי והפגיע ביותר היה הפריצה - שנעשתה בצורה מופתית. הכוחות הודיעו בזמן אמת ותוך כמה שניות מפריצת הימ"מ למבנה למי שישב בחמל השב"כ: "החטופים בידינו".

בימים שלפני המבצע ביצע צה"ל חיסולים ממוקדים במטרה להכין את השטח לפעולת החילות. גם בזמן הפעולה נשארו עוד כמה מחבלים באזור שניסו לסכל את המבצע מדירות סמוכות, אבל צה"ל נערך לתרחיש זה ומנע את הסיכול. 

הפופולריים