מאות פעילי הג'יהאד האיסלאמי בלבנון פועלים כחלק מכוח רדואן

מאות פעילי ג'יהאד איסלאמי בלבנון פועלים כחלק מכוח רדואן
בניגוד לפעילי חיזבאללה, לאחר מותם של הפעילים הפלסטינים, חיזבאללה אינו מודיע על מותם • בכל שבע ניסיונות החדירה של מחבלים לישראל משטח לבנון מאז החלה המלחמה, היו אלה פעילים פלסטינים ולא לבנונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דגלי חיזבאללה, ארכיון
צילום: אי-פי

עם תחילת המלחמה ברצועת עזה וההסלמה בצפון, במערכת הביטחון בישראל זיהו פעילים פלסטינים, לרוב מהג'יהאד האיסלאמי, שפועלים ככוח אורגני במסגרת כוח רדואן של חיזבאללה. כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. על פי הפרסום, פעילים אלה אף לובשים מדים של חיזבאללה. למעשה ארגון הטרור השיעי מלבנון צירף לשורותיו מאות פעילים פלסטינים מהג'יאהד האיסלאמי שממומן על ידי איראן ופועל תחת הציר השיעי, במלחמתו נגד ישראל בגבול הצפון.

אתמול הודיעה הזרוע הצבאית של הג'יאהד האיסלמי על מותם של שני פעילי הארגון מחזית סוריה שפעלו בלבנון, מוחמד פארס וסולימאן סולימאן, לאחר תקיפה של חיל האוויר נגד תשתיות חיזבאללה בדרום לבנון. בניגוד לפעילי חיזבאללה, לאחר מותם של הפעילים הפלסטינים, חיזבאללה אינו מודיע על מותם ואינו מוציא הודעה כי הפכו לשהידים "בדרך לירושלים". לכאן חדשות נודע עוד כי בכל שבע ניסיונות החדירה של מחבלים לישראל משטח לבנון מאז החלה המלחמה, היו אלה פעילים פלסטינים ולא לבנונים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מוקדם יותר הודיע חיזבאללה כי שיגר רקטות אל בסיס צה"ל בהר דב. הן נפלו בשטחים פתוחים ולא דווח על נפגעים. בדרום לבנון דווח על תקיפות נרחבות של צה"ל בכל הגזרות. באירועי הירי האחרונים אל קריית שמונה, השתמש חיזבאללה בתול"ר (תותח ללא רתע). גורמי ביטחון העריכו כי היורים נעזרו גם באמצעים לדיוק הפגיעה, בהם ג'י-פי-אס. מן הירי היום נפצעו קשה אם ובנה.

הפופולריים