חיילת צה"ל סמ"ר עמר בנג'ו נהרגה מפגיעת הרקטה סמוך לצפת

חיילת צה"ל סמ"ר עמר בנג'ו נהרגה מפגיעת הרקטה סמוך לצפת
בנג'ו, בת 20 ממושב גיאה שירתה כבקרית איסוף יבשתי בגדוד 869, 'עוצבת הגליל'. בכך עלה מניין חללי צה"ל ל-570 מתחילת המלחמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סמ"ר עמר שרה בנג'ו
צילום: -

סמ"ר עמר שרה בנג'ו, בת 20 ממושב גיאה, נפלה הבוקר (רביעי) בפגיעת הרקטה בבסיס צה"ל בצפון, כשהייתה בדרכה למיגונית. חיילים נוספים שהיו עימה נפצעו במטח השיגורים שנורו ליישובי הצפון. אחד במצב קשה, חמישה במצב בינוני ושתיים במצב קל. בנג'ו שירתה כבקרית איסוף יבשתי בגדוד 869, 'עוצבת הגליל' (91). בכך, עלה מניין חללי צה"ל ל-570 מתחילת המלחמה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

שמות הנופלים והנופלות

11 רקטות גראד, 122 מילטימטר, נורו מאזור רמיש שבדרום לבנון לאזור נטועה. תשע רקטות נפלו בשטחים פתוחים, מלבד שתיים. רקטה אחת נפלה בחניון של בית החולים זיו, ללא נפגעים, ורקטה נוספת נפלה בבסיס פיקוד צפון. בצה"ל הבהירו שהופעלה התראה במרחב.

בתגובה, צה"ל תקף שלושה חמ"לים של חיזבאללה, תשתיות של חיזבאללה ומפקדה של כוח רדואן. בצה"ל עשו הערכות מצב ונערכו להמשך הלחימה בצפון. ביממה האחרונה חוסלו 10 מחבלים של רדואן וחיסול בכירים בדרום לבנון ימשיך. 

יו"ר המחנה הממלכתי השר בני גנץ, התייחס לירי הטילים שהוביל למותה של החיילת: "מי שאחראי על הירי מלבנון זה לא רק חיזבאללה או גורמי טרור שמבצעים, אלא גם ממשלת לבנון ומדינת לבנון שמאפשרת את הירי משטחה. אין שום מטרה או תשתית צבאית במרחב הצפון ולבנון, שהיא לא על הכוונת שלנו".

הרמטכ"ל הרצי הלוי, נועד עם ראשי הרשויות בצפון בקריית שמונה והודה להם: "בזכותכם צה"ל יכול לפעול באופן נחוש לשינוי המצב הביטחוני בצפון. יש הישגים גבוהים מאוד בפגיעה בחיזבאללה בלבנון, אבל אנחנו ממשיכים לפעול - זו לא הנקודה להפסיק בה. יש עוד דרך ארוכה ונלך אותה ביחד". עוד הבהיר הלוי: "אנחנו מגבירים את הפגיעה בחיזבאללה כל הזמן והם משלמים מחיר שהולך וגובר".

הפופולריים