עיתונאי שמחזיק תפקיד בחמאס מקבל טיפול רפואי בקטר לאחר שנפצע בתקיפה ישראלית

"עיתונאי" נפגע בתקיפת צה"ל - ופונה לקבלת טיפול בקטר
איסמעיל אבו עומאר, עיתונאי אל-ג'זירה, התלווה למחבלי חמאס ב-7 באוקטובר ותיעד את עצמו באזור ניר עוז. דובר צה"ל חשף כי שימש סמ"פ בגדוד חאן יונס של הארגון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עיתונאי אל ג'זירה איסמעיל אבו עומאר
צילום: ללא

עיתונאי רשת אל-ג'זירה הקטרי ואיש חמאס, איסמעיל אבו עומאר, הגיע הערב (ראשון) דרך מצרים לדוחה בירת קטר כדי לקבל טיפול רפואי לאחר שנפצע בתקיפה ישראלית ברפיח בשבוע שעבר. כתוצאה מהתקיפה בותרה רגלו של אבו עומאר. 

 > הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

מדובר בעיתונאי שהתלווה למחבלי חמאס ב-7 באוקטובר ותיעד את עצמו באזור קיבוץ ניר עוז. בשבוע שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי הוא החזיק בתפקיד צבאי בארגון. דובר צה"ל בערבית אביחי אדרעי חשף כי אבו עומאר שימש כסגן מפקד פלוגה של גדוד ח'אן יונס המזרחי של חמאס. 

פחות מחודש מאז תחילת המלחמה, התחוללה סערה עקב תחקיר בין לאומי שחשף תיעודים לפיהם עיתונאים עזתים שמועסקים בסוכנויות ידיעות זרות התלוו למחבלים בטבח השבת השחורה. בישראל דרשו הבהרות מכלי התקשורת לגבי ידיעתם מראש של הצלמים במתקפה. 

ארגון העיתונאים והעיתונאיות בישראל מסר: "ממצאי התחקיר שפורסם ב-Honest Reporting, שלפיו צלמים של CNN, אי-פי ורויטרס התלוו לאנשי חמאס שיצאו בבוקר ה-7 באוקטובר לטבוח באזרחים ביישובי עוטף עזה, מחייבים בירור מעמיק ושקוף. בתחקיר עולה השאלה אם הצלמים ידעו מראש על המתקפה המתוכננת של חמאס והיו חלק מהכוחות הפולשים. גופי התקשורת הבינלאומיים חייבים לערוך תחקיר פנימי מקיף בנוגע לתפקיד שמילאו שליחיהם בבוקר 7 באוקטובר, ולפרסם לציבור את הממצאים".

הפופולריים