פרסום ראשון: שני לוחמי צה"ל חשודים בניסיון מכירת נשק לפלסטיני

פרסום ראשון: 2 לוחמים חשודים בניסיון מכירת נשק לפלסטיני
הלוחמים, המשרתים בחטיבת הנח"ל, נעצרו בתחילת השבוע על ידי המשטרה הצבאית. הנשק שניסו למכור - ככל הנראה נגנב מלוחם אחר ביחידה ללא ידיעתו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לוחמי נח"ל
צילום: ליבה פרקש, פלאש 90

שני לוחמים בחטיבת הנח"ל, שנלחמת בימים אלו בעזה, חשודים שניסו למכור רובה צה"לי לשוהה בלתי חוקי פלסטיני. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. השניים נעצרו בתחילת השבוע על ידי המשטרה הצבאית. הנשק שאותו הלוחמים ניסו למכור הוא מסוג מיקרו-תבור שככל הנראה נגנב מלוחם אחר ביחידה ללא ידיעתו.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

עם פתיחת החקירה, שני הלוחמים נעצרו על ידי משטרה צבאית חוקרת, והפלסטיני נעצר על ידי משטרת ישראל. מעצרם של שני הלוחמים הוארך על ידי בית הדין הצבאי נווה צדק בבית ליד עד ליום ראשון.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "לאחר חקירה מקיפה, תוך הפעלת כלי חקירה מגוונים, החיילים נעצרו. בית הדין הצבאי המחוזי החליט לקבל את עתירת התביעה הצבאית, והורה על הארכת מעצרם של החיילים לצרכי חקירה עד יום יום ראשון בשבוע הבא. כמו כן, נעצר חייל נוסף בחשד למעורבות באירוע, התביעה הצבאית צפויה לבקש את הארכת מעצרו".

ניסיון עסקת הנשק, בוצע בעיצומה של המלחמה ברצועת עזה, וזאת למרות שמערכת הביטחון התריעה על עלייה דרמטית באירועי הטרור בעוטף ירושלים וביהודה ושומרון לפני חודש ראמדן. אתמול דווח בכאן חדשות כי בצה"ל מוטרדים מגניבות אמצעי לחימה בחסות המלחמה וכי בצבא חושדים שחיילים או אזרחים שהשיגו נגישות לתחמושת במהלך המלחמה, גנבו רימוני רסס, קליעים, וטילי נ"ט, חלקם למזכרת, וחלקם כדי למכור לארגוני פשיעה בישראל.

הפופולריים