כאן גרים? שלט הבית של דניאל וחנה יפה נמצא בעזה

כאן גרים? שלט הבית של דניאל וחנה יפה נמצא בעזה
חיילים מצאו את השלט, שעשוי יציקה, בפשיטה על בית בח'אן יונס. מפקד החיילים - וגם הבעלים - הועלו לשידור: "מי היה מאמין, זה היה שלט הכניסה לבית בבת ים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חנה ודניאל יפה שלט
צילום: אבירן חזן

רס"ן אבירן חזן, מפקד פלוגה בחטיבה 646, מצא עם לוחמיו בבית בפאתי ח'אן יונס שלט שעליו כתוב "חנה ודניאל יפה" בכניסה לחדר ילדים. "אנחנו רוצים להחזיר אותו לבעליו", הכריז הבוקר (רביעי) חזן בשידור בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב. דניאל וחנה הנרגשים נמצאו, הועלו לשידור והסבירו כי השלט הוא בן 40 שנה.

לפני ההסברים, לחנה היה חשוב קודם כל לברך את הלוחמים: "אלוהים ישמור אתכם מכל משמר בכל צעד שאתם עושים. כולכם בעזרת ה' תחזרו הביתה בשלום. תודה לכל מה שאתם עושים לישראל". לדבריה, "השלט הוא פינאטס. אבל מאוד מרגש שמצאתם דבר כזה, מי היה מאמין. גרנו בבת ים, זה היה שלט הכניסה לבית. כשהעברנו דירה היו הרבה אלטעזאכנים שהיו באים מעזה, חברון וכל מיני מקומות. כנראה שהשארנו את השלט והבעלים הבאים אחרינו מכרו את הדלת".

"אני ממש מתרגש, מאיפה זה הגיע?", תהה דניאל, והסביר: "עבדתי בחברת 'הצורפים' והשלט עשוי מיציקה שעשיתי אותה". השניים אמנם כבר לא נשואים, אך נותרו חברים טובים. "דני הוא אמן", שיבחה חנה.

חזן הבטיח להביא להם את השלט לאן שירצו. "ממש התרגשנו כשראינו את השלט הזה. מה הסיכוי? כולנו בזמן לחימה, ופתאום רואים שלט בעברית", אמר. "כיף שמצאנו אתכם". אוסקר חקירות פרטיות סייע להפקת התוכנית להגיע לבעלי השלט.

הפופולריים