היום ה-146 למלחמה

תקרית בעזה: עשרות פלסטינים נהרגו מדוחק, חמאס מאיים להפסיק המו"מ

תקרית בעזה: עשרות פלסטינים נהרגו מדוחק
צה"ל: חמושים ירו ופגעו במשאיות, החיילים ירו באוויר ולאחר שכמה המשיכו להתקרב - ירו ברגליהם • לכאן חדשות נודע כי הממשל האמריקני פנה לישראל וביקש הסברים על התקרית בצפון הרצועה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקרית הדוחק בכניסת הסיוע ההומניטרי לעזה, 29.02.24
צילום: דובר צה"ל

הפלסטינים דיווחו היום (חמישי) על יותר מ-100 הרוגים ועל כ-700 פצועים בכיכר א-נאבולסי, שמדרום לעיר עזה. האירוע התרחש לפנות בוקר, אז הוכנסו משאיות הסיוע לצפון הרצועה. מצה"ל נמסר שכ-1,000 פלסטינים באו מאזור החוף והסתערו על המשאיות. עשרות נהרגו מהדוחק ואחרים נדרסו. לכאן חדשות נודע כי הממשל האמריקני פנה לישראל וביקש הסברים על התקרית.

מצה"ל נמסר כי התקבל דיווח שחמושים ירו ופגעו במשאיות. חלק מההמון נע לעבר כוח צה"ל שהיה במקום וסיכן אותו. החיילים ירו באוויר ולאחר שכמה מהמפגינים המשיכו להתקרב - ירו ברגליהם.

מהבית הלבן מסרו בתגובה לתקרית כי "מדובר באירוע רציני, אנו בודקים את הדיווחים ומבכים את אובדן החפים מפשע ומבינים את המצב ההומניטרי בעזה, בו פלסטינים תמימים רק מנסים להאכיל את ילדיהם". גם משרד החוץ הסעודי גינה את התקרית וכינה אותה "תקיפת אזרחים בצפון רצועת עזה, שהובילה למות עשרות ופציעת מאות בני אדם כתוצאה מהפצצת כוחות הכיבוש תורים לקבלת סיוע".

בתוך כך, הבוקר הוצנח ברצועה סיוע הומניטרי ממספר מדינות. בסקיי ניוז דווח כי מטוסים ירדניים הצניחו סיוע לצפון רצועת עזה, שככל הנראה נחתו בשטח ישראל בשל רוחות. דובר הצבא המצרי מסר כי מצרים ואיחוד האמירויות הצניחו סיוע הומניטרי לצפון הרצועה. בנוסף, בסוכנות הידיעות "אקסיוס" נאמר כי בארה"ב נשקלת האפשרות להצניח סיוע לרצועה. 

במקביל, מפגינים חסמו היום את מעבר כרם שלום ומנעו כניסת משאיות סיוע לרצועת עזה. בצי אור, דודתו של אבינתן אור החטוף ברצועת עזה אמרה: "נטשו אותנו. ההחלטות הפוליטיות יותר חשובות מהחיים של הילדים שלנו. יש לנו שם תינוקות, ואנחנו עסוקים בלהכניס להם סיוע, מי שמע על דבר כזה?".

 

הפופולריים