ישראל במלחמה

רס"ם במילואים דניס יקימוב בן 33 מבאר שבע נפל אתמול בדרום רצועת עזה

רס"ם במילואים דניס יקימוב נפל אתמול בדרום רצועת עזה
בכך עלה מניין חללי צה"ל מתחילת המלחמה ל-586
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דניס יקימוב
צילום: דובר צה"ל

צה"ל התיר לפרסום היום (ראשון) כי רס"ם במילואים דניס יקימוב בן 33 מבאר שבע, לוחם בפלוגה המסייעת של גדוד 17 בחטיבת ביסל"ח, נפל אתמול בדרום רצועת עזה. בכך, מספר חללי צה"ל מתחילת המלחמה עלה ל-586. דניס סיים את לימודיו בהנדסת תוכנה במכללת סמי שמעון בעיר והתגורר בפתח תקווה, שם עבד בחברת היי-טק. היום הוא הובא למנוחות בבית העלמין בבאר שבע.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

שמות הנופלים והנופלות

עשרות חברים, לוחמים ששירתו איתו ביחידה ובני משפחה נכחו בלוויה. בתו הקטנה, דנלינה, ספדה לו: "היית החבר שלי בעולם הזה, אני אוהבת אותך מאוד מאוד. אני אף פעם לא אראה אותך יותר, רק בתמונות, היית האבא הכי טוב בעולם". אחיו איגור אמר עליו בהספד: "אני כבר מתחיל להתגעגע אליך, אתה מלח הארץ, סליחה. השארת מאחורייך את הדבר הכי יקר שהיה לך, הבת שלך. נשמור עליה כמו ששמרת עלינו". האח דימה אמר בלוויה: "מילים לא יכולות לתאר מה היית בשבילנו. נהרגת בהגנה על המולדת, כמו גיבור אמיתי, היית מודל לחיקוי. תמיד נדאג לילדה שלך". 

חברי היחידה ביקשו להתנצל בפני המשפחה, במעמד הלוויה, על כך שלא הצליחו לשמור על חברם האהוב: "בשם מפקדי גדוד 17 ופלוגת המסייעת אני מבקש סליחה. דניס נהרג הלילה, תוך שהוא נלחם עם הכוח שהוביל את ההסתערות בח'אן יונס, באזור שורץ מחבלים. לצערנו תוך כדי ההתקפה, צרור שנורה לעבר הכוח מטווח קרוב פגע בדניס". חבר היחידה אמר כי כאשר דווח בקשר על "פרח" פצוע שהפך להרוג, הם קיוו "לסוף טוב יותר" ו"לבם נשבר לרסיסים".

רס
רס"ם דניס יקימוב

בעת האחרונה, דניס כתב ספר על התקופה המאתגרת בלחימה בעזה: "כל החיילים בפלוגה רצו להיכלל בו. דניס חברנו היקר, הצטרפת אלינו בשנת 2011 - גילינו חייל מקצוען, עם חיוך מדבק ורצון קבוע לעזור לכולם", אמר עליו חברו ליחידה. אחותו דיאנה, סיפרה שיוציאו לאור את הספר שלו, אפילו שלא סיים לכתוב אותו: "הייתי קוראת כל סיפור שלך. אפרסם את הספר שלך וזה יהיה קורע לב שלא יהיה לו סוף". 

באירוע רב נפגעים שאירע בח'אן יונס, נפלו שלושה לוחמים: סמל דולב מלכה בן 19 משלומי, סמל אפיק טרי בן 19 מרחובות וסמל ינון יצחק, בן 20 ממצפה רמון. שלושתם לוחמים בגדוד 450 של חטיבת ביסל"ח. באירוע 14 לוחמים נפצעו, בהם ארבעה באורח קשה. צוותי קרב חטיבתיים של ביסל"ח פעלו בימים האחרונים בח'אן יונס. הלוחמים הוקפצו שלשום בבוקר למתקפה על מתחם שבו מבנה דו קומתי שהיה ממולכד במטענים מבפנים ומבחוץ. בעת הפשיטה היה כוח שנכנס רגלית אל תוך המבנה וכוח אחר שאבטח אותו. הלוחמים ככל הנראה זיהו מחבלים במרחב, אך לא ידוע עדיין אם אלו המחבלים שהפעילו את המטען.

סמל דולב מלכה, סמל אפיק טרי וסמל ינון יצחק
הפופולריים