סוגיית הסיוע ההומניטרי

המספרים נחשפים: כמה משאיות מזון נכנסו לרצועת עזה?

המספרים נחשפים: כמה משאיות מזון נכנסו לרצועת עזה?
בשבועיים האחרונים נכנסו לרצועה יותר משאיות מזון בממוצע ליום מאשר לפני המלחמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מעבר רפיח סיוע הומניטרי רצועה עזה מצרים פתוח נפתח משאיות 21.10.23 F231021AM35
צילום: עטייה מוחמד, פלאש 90

הצטרפו לשידור החי בכאן 11

בשבועיים האחרונים נכנסו לרצועת עזה יותר משאיות מזון בממוצע ביום מאשר ערב פרוץ המלחמה. כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה", בכאן רשת ב. בשבועיים האחרונים נכנסו לרצועת עזה בממוצע 102 משאיות מזון ביום, בדגש על משאיות שנושאות מזון, לעומת 70 משאיות מזון שנכנסו לעזה בממוצע ביום לפני תחילת המלחמה. כלומר, מדובר בעלייה של כ-50% בכמות משאיות המזון שנכנסות מדי יום לרצועה בשבועות האחרונים, לעומת הכמות הממוצעת ליום לפני המלחמה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

את הסיוע מעבירים ארגונים בין-לאומיים, והוא נכנס לרצועת עזה דרך מצרים, לאחר בידוק של ישראל. הסיבה לצורך בהכנסה מוגברת של משאיות מזון היא שהיכולת המקומית לייצר מזון בעזה פחתה בשל המלחמה. זאת במקביל לתיעודים שמגיעים מעזה ובהם נראים חמושי חמאס משתלטים על משאיות סיוע שנכנסות לעזה מייד כשהן עוברות את שערי הרצועה וגוזלים מצרכים מיד התושבים שם.

בימים האחרונים חמאס מטפח בהצלחה יתרה נרטיב לפיו ישראל מנהלת "מזימת הרעבה" נגד העזתים. ב"דף המסרים" של חמאס, אותו מהדהדים בכירים בארגון ובראשם מנהיגו, אסמאעיל הנייה, נאמר בין השאר כי "חובתה של האומה הערבית והאסלאמית, והאחים במדינות המצור באזור פלסטין הכבושה, ליזום שבירה של 'מזימת ההרעבה' מצפון הרצועה". לדברי הניה בעת האחרונה, "אנחנו מודים על כל יוזמה לסייע להם (לרעבים בעזה) ומדגישים את החובה גדולה בהרבה ואת הדחיפות שבלהגיע לגשרי סיוע ברי קיימא, יעילים ומשפיעים שיסיימו את הסבל שלהם".

את הנרטיב הזה החל חמאס להזין עוד לפני תקרית משאיות הסיוע בצפון הרצועה בשבוע שעבר, ונראה שהתרחשותה מינפה וקיבעה את "נרטיב ההרעבה" שניסה ארגון הטרור להשריש גם בקרב ידידותינו במערב, ובראשן ארצות הברית, שקראה בימים האחרונים לישראל לפתוח מעברי גבול חדשים לטובת הכנסת עוד סיוע לרצועה.

בפגישתו הלילה עם השר בני גנץ, אמר לו שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן כי על ישראל לנקוט בצעדים דחופים להרחיב את הכניסה וההפצה של סיוע הומניטרי, ובכלל זה על ידי פתיחת מעברים נוספים. זאת גם בזמן הימשכות המגעים להפסקת אש.

הפופולריים