הקרב על חוק הגיוס

הרמטכ"ל: רק עלייה על מדים תבטיח שחיילים לא נפלו לשווא במלחמה

הרמטכ"ל: רק עלייה על מדים תבטיח שחיילים לא נפלו לשווא
שר הביטחון ביקר במכינת עלי: "אתם ההוכחה הברורה לכך שאפשר לאחוז בנשק ביד אחת ובספר הלימוד ביד השנייה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרמטכ"ל רא"ל הרצי הלוי, 26.11.23
צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל רב אלוף הרצי הלוי דיבר היום (רביעי) בטקס סיום קורס חובלים: "לצד ההישגים הרבים במלחמה, שילמנו מחירים כבדים ואיבדנו מפקדים ולוחמים. צה"ל כולו מחויב לקיים את מורשתם של הנופלים ולהגן על המולדת. נפעל באותה רוח של שליחות ומסירות בה פעלו, ונבטיח בכל עת כי קורבנם לא יהיה לשווא - אין דרך לעשות זאת מלבד להתגייס לשירות משמעותי, ללבוש מדים ולהיות מפקדים".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

שמות הנופלים והנופלות

"אפשר לשאול כיצד אנחנו ממשיכים לקיים הכשרה במלחמה ומדוע לערוך טקסים. חשיבותה של הכשרה בעת מלחמה כפולה מזו שבשגרה. צה"ל נדרש להמשיך ולפתח את שדרת הפיקוד ולבנות את כוחו להתפתחויות קדימה. אנחנו נלחמים בעוז במלחמה של היום ובונים את הכוח בנחישות ובכישרון לאתגרי העתיד", אמר הלוי.

גלנט: אתם ההוכחה שאפשר לאחוז בנשק ובספר לימוד במקביל

שר הביטחון יואב גלנט ביקר במכינה הקדם צבאית בעלי. גלנט נפגש עם רבני המכינה ועם ראש המועצה האזורית בנימין. במהלך הביקור, שמע שר הביטחון על בוגרי המכינה שנפלו במלחמת "חרבות ברזל" - ושוחח עם הרבנים על חשיבות הגיוס לצה"ל, ועל היכולת לשלב את לימוד התורה עם שירות משמעותי בצה"ל.

גלנט בביקור במכינה בעלי

גלנט: "הלימוד והלחימה הם שני מקומות שמבטיחים את עתידנו, ובשניהם יש גם ערבות הדדית. היכולת להמשיך ללמוד ומצד שני להיות מסוגלים להגן על מדינת ישראל ועל מה שיש לנו, היא ההוכחה שללא קיום פיזי אין קיום רוחני, זה נכון ברמת הפרט וזה נכון ברמת העם. כאלה שאוחזים בנשק ביד אחת, ולומדים מהספר ביד השנייה - אני חושב שזה משקף דבר מאוד עמוק של חיבור של אמונה ושל יכולת".

הפופולריים