בניגוד לפרסום דובר צה"ל: בכיר חמאס לא נעצר בשיפא

בניגוד לפרסום דובר צה"ל: בכיר חמאס לא נעצר בשיפא
דוברות צה"ל ושב"כ: "עקב טעות אנוש יש בגרפיקה שפורסמה תמונות מחבלים שטרם נעצרו. הטענה כי מדובר בלוחמה פסיכולוגית משוללת כל יסוד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
--
צילום: --

דובר צה"ל ודוברות שב"כ התייחסו היום (שישי) לטענות על אי מעצרו של בכיר חמאס ראאד סעד: "בשל טעות אנוש, נמצאות מספר תמונות בגרפיקה של מחבלים שטרם נתפסו אך נמצאים לפי המידע שברשותנו במרחב בית החולים ומתבצרים בו. כוחות צה"ל ממשיכים במאמץ להביא למעצרם. הטענה כי מדובר בלוחמה פסיכולוגית משוללת כל יסוד". סעד נחשב אחד מששת הבכירים ביותר בזרוע הצבאית של חמאס

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי 

אתמול הופצה תמונתו של בכיר חמאס ראאד סעד, ראש אגף המבצעים של ארגון הטרור, בהודעה רשמית של דובר צה"ל המתייחסת לאנשי חמאס שנעצרו. מבדיקת כאן חדשות עולה כי בכיר חמאס עדיין לא נעצר על ידי כוחות צה"ל בבית החולים שיפא בעזה, דבר שמעלה תהיות על הודעת דובר צה"ל מאתמול ופוגע באמינות הארגון בזמן המלחמה. גורם ביטחוני אמר לכאן חדשות כי על פי ההערכות סעד נמצא בבית החולים שיפא אולם הוא טרם נעצר.

בימי שגרה ובודאי בזמן מלחמה, ישנה חשיבות דרמטית לאמינות הודעות דובר צה"ל. בתמונה שהופצה, ככל הנראה ישנם מחבלים נוספים שטרם נעצרו. מוקדם יותר השבוע פורסם בכאן חדשות שצה"ל הפיצץ תיעוד מתקיפה של חיל האוויר בלבנון - תיעוד שהופץ גם שבוע קודם לכן ללא ציון השימוש במידע ממוחזר.

צה"ל פתח במבצע ממוקד בבית החולים שיפא ביום שני לפנות בוקר. בצה"ל מעריכים כי במתחם עדיין נמצאים כ-50 מחבלים, בהם כ-20 בכירים. במסגרת הפעילות: הכוחות מצאו מחבלים מסתתרים בתוך תעלות המיזוג, קירות גבס ובמקומות מסתור נוספים. לוחמי שייטת 13 חיסלו מחבלים שהתחבאו מאחורי תקרת גבס.

הפשיטה של יחידת שלדג על בית החולים שיפא צילום: צה"ל
הפופולריים