האתגר של צה"ל - הכטב"מים שטסים נמוך ולאט

האתגר של צה"ל - הכטב"מים שטסים נמוך ולאט
בחיל האוויר מתחקרים את האירוע שבו כטב"ם ששוגר מעיראק הצליח לחדור לשטח ישראל - ולפגוע בבסיס חיל הים באילת תוך שהוא מצליח לעקוף את מערכות הגילוי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פגיעה כטב"ם חור האנגר בסיס חיל הים צה"ל אילת 1.4.24
צילום: ללא

בחיל האוויר מתחקרים כיצד ניתן לשפר את יכולות הגילוי של כטב"מים שטסים בגובה נמוך ובמהירות נמוכה, וכתוצאה מכך מציבים אתגרים למערכות הבקרה והגילוי של צה"ל - כך דווח היום (שני) בחדשות הערב בכאן חדשות.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

ההתחקות אחר השתפרות והתייעלות בנושא, מגיעה במסגרת תחקיר האירוע שבו כטב"ם ששוגר מעיראק חדר לשטח ישראל דרך ירדן ולפגוע בהאנגר של חיל הים באילת - תוך שהוא מצליח לעקוף את מערכות הגילוי, ההתרעה והיירוט של חיל האוויר.

כטב"ם נפץ ששיגרה מליציה שיעית פרו-איראנית בעיראק - פגע בלילה שבין יום ראשון לשני בבסיס חיל הים באילת, סמוך לכלי שיט של חיל הים - בהם ספינת הטילים החדשה של צה"ל, מדגם סער 6, וכלי שייט נוספים. לא היו נפגעים באירוע, אך נזק נגרם למקום.

תיעוד פגיעת הכטב"ם:

בנובמבר האחרון, חדר כטב"ם ששיגרה המיליציה הפרו-איראנית, "האימאם חוסיין" מסוריה, את מערכות ההגנה האווירית ופגע בבית ספר באילת. בית הספר היה ריק ולא היו נפגעים באירוע. בפברואר ובינואר האחרונים, חיזבאללה שיגר מטח רקטות כבד לאזור בסיס חיל האוויר במירון. צה"ל מסר אז כי נגרמו "פגיעות קלות בתשתיות בסיס חיל האוויר" והבהיר: "אין פגיעה ביכולות הגילוי של החיל".

הפופולריים