חשש בצמרת

המפכ"ל ביטל פעמיים מפגש של צמרת המשטרה להפקת לקחים מ-7 באוקטובר

המפכ"ל ביטל פעמיים מפגשים להפקת לקחים מ-7 באוקטובר
לשכת המפכ"ל הסבירה כי הביטולים נגמרו עקב בדיקה של מבקר המדינה את אירועי שמחת תורה. מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר בסדנה שנדחתה ולא בוטלה כנטען"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המפכ"ל יעקב שבתאי
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי ביטל פעמיים כנס של צמרת המשטרה, שמטרתו הפקת לקחים מאירועי 7 באוקטובר - כך פורסם הערב (רביעי) בכאן חדשות. פעמיים במהלך החודשים האחרונים זומנו הניצבים וקצינים נוספים לכנס אך לשכת המפכ"ל, בהנחייתו, הודיעה על ביטול האירוע. הסיבה העיקרית לכך הייתה לטענתם הבדיקה של מבקר המדינה את אירועי 7 באוקטובר, בדיקה שנערכת גם במשטרה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

במשטרה יש חשש מהבדיקה ומוועדת חקירה עתידית, דבר שיש לו השפעה גם על התחקירים המתנהלים בחודשים האחרונים. ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מדובר בסדנה שנדחתה ולא בוטלה כנטען. נדגיש כי סמוך לאירועי 7 באוקטובר החלו במשטרת ישראל תחקירי למידה ברמות השונות להפקת לקחים באופן מיידי. תחקירים אלו מתנהלים ומושלמים גם בימים אלו".

בתוך כך, חודש לאחר שצה"ל הפיץ את הפקודה לביצוע תחקירים פנימיים בצה"ל לבדיקת האירועים שקדמו למחדל שבעה באוקטובר - הרמטכ"ל הפיץ לפני כשבוע את אופן ביצוע התחקירים. בתחקיר תיבדק התפיסה מול עזה משנת 2018 וכן ייבדק המודיעין משנת 2018 ועד תחילת המלחמה. בנוסף, יתוחקר הלילה שבין 6 ל-7 באוקטובר וקבלת ההחלטות של מערך המודיעין. עוד ייבדקו האירועים בשלושת ימי הלחימה הראשונים, עד השליטה המחודשת על יישובי העוטף עליהם פשטו מחבלים.

הפופולריים