חיילים החזיקו ידיים בבסיס - ונשלחו לכלא לעשרה ימים

חיילים החזיקו ידיים בבסיס - ונשלחו לכלא לעשרה ימים
שני החיילים, בני זוג, שהו בריתוק בבסיס לאחר שהחיילת נמצאה במגורי הבנים. בזמן הריתוק הסתובבו ברחבי הבסיס כשהם אוחזים זה בידה של זו - ונשפטו לעשרה ימי מחבוש. החייל, שסובל מאפילפסיה, הציג חוות דעת שלפיה כליאתו מהווה סכנה לבריאותו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיילי צה"ל בתרגיל ברמת הגולן, אפריל 2023
צילום: אילוסטרציה - מיכאל גלעדי, פלאש 90

חייל וחיילת בצה"ל נשלחו לעשרה ימי מחבוש לאחר שהחזיקו ידיים בבסיס בצפון הארץ - כך נחשף הערב (חמישי) בתוכנית "המסייעת" בכאן רשת ב. שבוע קודם לכן נשלחו החיילים, בני זוג, לריתוק של 21 יום לאחר שהחיילת נמצאה יושבת במגורי החיילים בבסיס. בזמן ששהו בריתוק, הלכו יד ביד בבסיס. מפקד הגדוד גזר עליהם עשרה ימים בכלא צבאי. 

החייל, חולה אפילפסיה, הציג בפני מפקדיו חוות דעת רפואית מנוירולוג שלפיה כליאתו תהווה סיכון לבריאותו. בריאיון עם אביו של החייל סיפר האב: "המג"ד החליט לעשות 'למען יראו וייראו' ולהכניס אותם לכלא צבאי מלא עם חיילים שיושבים שם על עבירות קשות. הבן שלי הוא בן טובים". 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

האב הוסיף כי הרופא "הוציא מכתב בהול וכתב שהכנסתו לכלא יכול להוות סכנה לבריאותו בגלל ההתקפים שמהם הוא סובל". החייל, שנמצא בכלא כבר כמה ימים, התקשר להוריו משם. "הוא היה מאוד מאוד מדוכדך", סיפר האב.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "החייל הועמד לדין משמעתי ביחידתו לאחר שעבר כמה פעמים על פקודות הצבא. החייל נבדק בידי גורם רפואי רלוונטי שקבע כי הוא כשיר לשהיה בכלא צבאי. החייל מקבל מענה ההולם את מצבו במהלך שהייתו במתקן"

 

הפופולריים