נערכים לתקיפה איראנית

הנחיות פיקוד העורף: אין פעילויות חינוך ותוגבל התקהלות ל-1,000 בני אדם

הנחיות פיקוד העורף: אין פעילויות חינוך ותוגבל התקהלות
גם הבחינות והלימודים באוניברסיטאות לא יתקיימו, וצפויים שינויים בהמראות ובנחיתות בנתב"ג. צה"ל דחה את יום הגיוס שהיה אמור להתקיים מחר ואת הצו הראשון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית ספר
צילום: פלאש 90

דובר צה"ל דניאל הגרי הודיע הערב (שבת) לציבור כי החל ממחר לא יתקיימו פעילויות חינוכיות. בנוסף, תוגבל ההתקהלות בכל רחבי הארץ ל-1,000 בני אדם. זאת בעקבות המוכנות בישראל למתקפה איראנית. בנוסף, המבחנים המתוכננים באוניברסיטאות ובמכללות ברחבי הארץ לא יתקיימו גם הם, וצפויים שינויים בהמראות ובנחיתות בנתב"ג.

במקביל, קבינט המלחמה יתכנס היום, והרמטכ"ל הרצי הלוי מקיים הערכת מצב עם שר הביטחון יואב גלנט. גלנט הודיע גם כי כל המערכים בצבא נמצאים בדריכות גבוהה לאור המצב. גם משחקי הספורט ייערכו ללא קהל, פרט לבודדים, להם אושרה כניסה של 1,000 בני אדם.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

 הודעת משרד החינוך

מחר לא תתקיים כל פעילות חינוכית בכל מסגרות החינוך בכל רחבי הארץ ובכלל זה, מעונות היום , מסגרות החינוך מיוחד, תכנית ניצנים בחופשות - בית הספר של החגים לגילאי גן עד כיתות ג. בכלל הפעילויות חברתיות ופעילות הפגה לילדים ולנוער במתנ"סים, במחלקות הנוער ברשויות המקומיות ובתנועות הנוער. כולל הפסקת טיולים ומחנאות בכלל כבר החל מהלילה במוצ"ש 13.4.24 כולל הפסקת כל פעילות ספורט, פעילות פנאי וחברה במרכזי היחד.

ובכל המרכזים בהם תלמידים ששוהים מחוץ לביתם בגין הפינוי לא יתקיימו הפעילויות הבאות: פעילות של הגנים ובתי הספר, של החגים לגילאי גן עד כיתות ג. קייטנות לתלמידי כיתות ד עד ו. פעילות פנאי והפגה במגוון מרכזי נוער מקומיים לכיתות ז עד י"ב בשעות אחר הצהריים והערב.

הודעת משרד העבודה על אי הפעלת מוסדות החינוך שלו

לאחר הערכת מצב שקיימו שר העבודה ומנכ״ל משרד העבודה הערב ולאחר שיחה עם אלוף פיקוד העורף, הוחלט על סגירת הפעילות החל ממחר במוסדות הבאים:

* מעונות יום ומשפחתונים בפיקוח ובסבסוד המדינה לרבות צהרונים וקייטנות
* ⁠מכללות טכנולוגיות שבפיקוח מה״ט (המכון הממשלתי הטכנולוגי של משרד העבודה)
* ⁠מוסדות הכשרת מבוגרים בפיקוח משרד העבודה
* ⁠בתי ספר מקצועיים - על אף חופש פסח, כל פעילות מיוחדת שנקבעה -מבוטלת

צה"ל החליט לבטל את יום הגיוס מחר ולדחות את הצו הראשון. גם המיונים למיועדים לשירות ביטחון נדחו.

במשרד המשפטים מסרו לעובדים כי לאור הנחיות פיקוד העורף על ביטול המסגרות החינוכיות, ניתן יהיה לאשר השבוע עד יומיים עבודה מהבית. ראש לשכת המתמחים הודיע כי המתמחים יוכלו לעבוד בימים ראשון ושני מביתם.

גלנט אמר מוקדם יותר בהודעתו לציבור כי "הוספנו יכולות חדשות ביחד עם השותפים שלנו, ובראשם ארה"ב". הוא הוסיף כי מערך ההגנה וההתקפה תוגברו, וכי מערכת הביטחון נחושה "לנקוט בכל דרך על מנת להגן על אזרחי מדינת ישראל". המטרה הנוכחית היא להניא את איראן מלממש את איומה ולהעביר מסר - "אנחנו יודעים מה אתם מתכננים".

הפופולריים