דיווח

נתניהו ביקש מצה"ל לספק מטרות: האפשרויות לתקיפה באיראן

נתניהו ביקש מצה"ל מטרות: האפשרויות לתקיפה באיראן
העיתון "וושינגטון פוסט" דיווח כי האפשרויות שעלו עד כה הן מתקפה אפשרית על מתקן בטהראן או מתקפת סייבר. שר החוץ האיראני: "אם ישראל תתקוף - נגיב מיידית וחזק מאי פעם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קבינט המלחמה
צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש מצה"ל לספק מטרות אפשריות לתגובה למתקפה האיראנית - כך דווח הערב (שני) בעיתון וושינגטון פוסט האמריקני. על פי הדיווח, האפשרויות הן מתקפה אפשרית על מתקן בטהראן או מתקפת סייבר. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מוקדם יותר היום אמרו גורמים רשמיים בארצות הברית ובמערב לעיתון "וול סטריט ג'ורנל" כי הם מצפים שישראל תגיב במהרה על מעשיה של איראן, אולי כבר היום. הגורמים הביעו תקווה ש"שתי המדינות יוכלו לצאת מן הענין עם תחושת ניצחון, שתעניק להן נתיב שיגביל מהלכי תגמול".

נתניהו הזמין היום את ראשי האופוזיציה יאיר לפיד, אביגדור ליברמן וגדעון סער לפגישות בנושא התגובה למתקפה האיראנית, אך הפגישות בוטלו זמן קצר לאחר מכן בשל אילוצי לוח זמנים. 

שר החוץ של איראן אמר היום לעמיתו הבריטי: "איננו מעוניינים בהגברת המתיחות, אך אם ישראל תתקוף - נגיב באופן מיידי וחזק מתמיד". 

קבינט המלחמה צפוי להתכנס גם מחר לדון בתגובה למתקפה האיראנית - בפעם השלישית מאז אתמול. כך אמרו לכאן חדשות גורמים המעורים בעניין. עם זאת, טרם נקבע מועד מדוייק. לפי דיווח ברשת CNN, שני מקורות ישראלים אמרו כי ישראל הייתה אמורה לנקוט צעדים ראשונים לקראת מתקפה קרקעית ברפיח השבוע, אך עיכבה את התוכנית לשם בחינת תגובה למתקפה האיראנית. 

הפופולריים