המגעים לעסקת חטופים

דיווח: משלחת ישראלית הגיעה לקהיר לדיון בתיקוני חמאס; בישראל מכחישים

דיווח: משלחת ישראלית הגיעה לקהיר; בישראל מכחישים
בעיתון הפרו קטרי דווח כי בכירי צה"ל, שב"כ ומוסד הגיעו לביקור בזק בקהיר במסגרתו הוגשו דרישות ארגון הטרור להצעה הישראלית. גורמים המעורים בסוגיית המו"מ: לא הייתה שום משלחת ישראלית בקהיר הלילה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה למען שחרור החטופים מחוץ לבסיס הקריה בתל אביב, אפריל 2024
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

העיתון "אלערבי אלג'דיד" הפרו קטרי דיווח הבוקר (רביעי) כי משלחת ישראלית הכוללת את בכירי שב"כ, צה"ל ומוסד הגיעה לקהיר הלילה לביקור בזק שנמשך שלוש שעות במטרה להתעדכן בתוצאות הדיונים עם חמאס בנוגע להצעה הישראלית לעסקת חטופים. גורמים המעורים בסוגיית המשא ומתן אמרו לכאן חדשות כי לא הייתה שום משלחת ישראלית בקהיר הלילה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

> 133 עדיין שם: שמות החטופים והמשוחררים

מקורות מצרים המעורים בתיווך מסרו לעיתון שהמשלחת קיבלה מסמך מתוקן הכולל הערות ושינויים שדרש חמאס להכניס להצעה הישראלית הנוגעים לעסקה לחילופי שבויים ולהסכם ההפוגה, וציינו שההערות יידונו בפגישת הקבינט הישראלי שאמורה להתקיים ביום חמישי הקרוב. המקורות מעריכים שחמאס יעביר את תשובתו הסופית על המתווה הישראלי בסוף השבוע, בעקבות תשובת ממשלת ישראל על השינויים המוצעים.

פרטי ההצעה הישראלית

בתוך כך, העיתון אלאח'באר הלבנוני פרסם כי המסמך שהעביר המתווך המצרי להנהגת חמאס ביום שישי האחרון לא ענה לדרישה של חמאס להפסקת אש, אפילו לא בשני שלבים ולא עונה לדרישה של חמאס לגבי נסיגה של כל כוחות צה"ל מעזה. העיתון ציין שהמסמך הנוכחי שונה בעניין הגברת הסיוע לרצועת עזה, כך שישראל תאפשר למספר גדול יותר של תושבי עזה לנוע צפונה. לפי הדיווח, ישראל התגמשה בכל מה שקשור בבחירת הפלגים הפלסטינים את שמות האסירים הפלסטינים שישוחררו ובמספר האסירים שישוחררו.

לפי גורם המעורה בפרטי המשא ומתן, ההצעה הישראלית הנוכחית שעל הפרק כוללת שחרור 33 חטופים, בהם נשים, חיילות, מבוגרים ופצועים. לפי הגורם, משך ההפוגה באש בתוך העסקה יהיה תלוי במספר החטופים שישוחררו. בתשובתו האחרונה למתווכים, חמאס דרש שחרור של 20 חטופים תמורת שישה שבועות של הפוגה באש.

גורם בממשל ביידן הבהיר כי "זה לא נכון שישראל היא שמערימה קשים. סינוואר הוא זה שדחה את העסקה". למרות זאת, בכיר חמאס אבו זוהרי טען שחמאס דורש הפוגה במלחמה כחלק מכל עסקה לשחרור החטופים, וכי הוא לא יושפע מהלחץ של ארה"ב בנושא. המשא ומתן להשבת החטופים.

הפופולריים