לאחר שהוגש נגדה כתב אישום: אחותו של איסמעיל הנייה שוחררה למעצר בית

לאחר כתב האישום נגדה: אחותו של הנייה שוחררה למעצר בית
סבאח בת ה-57 נאשמה בגין קיום קשרים עם ארגון טרור, הסתה ופעילות נגד ישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סבאח הנייה, אחותו של איסמעיל הנייה
צילום: צילום מסך, דוברות המשטרה

סבאח עבד א-סלאם, אחותו בת ה-57 של מנהיג חמאס איסמעיל הנייה, שוחררה היום (רביעי) למעצר בית עד לתום ההליכים המשפטיים נגדה. כתב האישום נגדה הוגש לפני כשבוע וחצי בגין קיום קשרים עם ארגון טרור, הסתה ופעילות נגד ישראל.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

במסגרת הדיון ציינה הפרקליטות שהסכימה לשחרר את הנאשמת בתנאים מגבילים שיבטיחו את המשך ניהול המשפט באופן תקין, בין היתר לאחר בחינת הנסיבות האישיות, ביניהן העובדה שהנאשמת הינה אישה מבוגרת הנזקקת לטיפולים רפואיים, שככל הנראה לא תוכל לקבל בין כותלי הכלא. ולאור כך שהנאשמת נעדרת עבר פלילי, תהיה בפיקוח צמוד של ערבים שאושרו, לא תוכל להשתמש בטלפון חכם או ברשת האינטרנט וגם תפקיד סכום גבוה משמעותית דבר המשמש לצורכי הרתעה.

א-סאלם נעצרה בתחילת חודש אפריל, ובפשיטה על ביתה שבתל שבע איתרו כוחות המשטרה מסמכים, אמצעי מדיה, טלפונים ניידים - וממצאים וראיות נוספים הקושרים אותה לביצוע עבירות ביטחוניות חמורות נגד ישראל. עורך דינה, זיאד אלבאז: "הצלחנו לשכנע את הפרקליטות שמדובר בראיות חלשות ביותר עליהן התבססו בהגשת כתב האישום".

מכתב האישום שהוגש נגדה עלה כי ב-9 באוקטובר שלחה א-סלאם לעשרות אנשי קשר, בהם אחיה, הודעות וואטסאפ הכוללות דברי שבח, אהדה ועידוד למעשי חמאס ולחלקו במעשי הזוועה ההמוניים באזרחים - המהווים מעשי טרור. כעבור מספר ימים, שלחה הנייה את ההודעה: "מי שיכול לשלוח את התפילה הזאת אל כל השמות שנמצאים אצלכם, זה משפיע מאוד להשמדת האויב".

בהמשך ההודעה כתבה א-סלאם: "אלוהים פזר אותם והפרד ביניהם ועשה את ניהולם בהשמדתם והרוס את בניינם והחלף את מצבם וקרב את סופם וחתוך להם את החיים. תן להם להיות עסוקים בגופות שלהם וקח אותם לקיחת יקיר שיכול. אלוהים ספור אותם במספר והרוג אותם ואל תשאיר אף אחד מהם".

הפופולריים