"לא יצאנו לקרב כדי לנקום": כ-100 לוחמים במכתב לקבינט המלחמה

"לא יצאנו לקרב כדי לנקום": כ-100 לוחמים בפנייה לקבינט
על המכתב חתומים חיילי מילואים, ששירתו בצבא בזמן המלחמה, וקראו לחברי קבינט המלחמה למיצוי עסקת חטופים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיילי מילואים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יותר מ-100 לוחמים וחיילי מילואים ששירתו במלחמת "חרבות הברזל" קראו הבוקר (שלישי) במכתב לחברי קבינט המלחמה למצות את האפשרות לעסקת חטופים. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

כאמור, על המכתב חתומים יותר מ-100 לוחמים וחיילי מילואים, ששירתו בצבא בזמן המלחמה וקראו לקידום עסקת חטופים. במכתב עצמו נכתב: "נוכח הידיעות שהופצו לאחרונה על כוונת ראש הממשלה בנימין נתניהו לסרב באופן חד צדדי להסכם המתגבש שיחזיר את כלל החטופים הביתה, ולאור העובדה שמעל לחצי שנה מתחילת המערכה, ההישגים שלנו נמחקים בשל חוסר מעש, היעדר הכרעה והססנות של הממשלה בראשותו.

המכתב שנשלח

"אל מול התחושה הרווחת בעם שההנהגה איבדה את דרכה ואת המטרה לשמה יצאנו להילחם ולשרת, לצד משבר האמון בעקבות האסון, אנו פונים אליכם, שרים וחברים בקבינט המלחמה, בדרישה לגלות את האומץ הנדרש על מנת להשלים את הסכם שחרור החטופים והחזרת כולם וכולן הביתה בהקדם האפשרי.לא לנקום יצאנו, כי אם להשיב את הביטחון ואת חטופינו. זאת חובתנו. לא נסלח להנהגה אשר תיכשל בחובתה להחזיר הביתה את אלו שהפקירה", הוסיפו חיילי המילואים. 

אור שנייברג, קצין במילואים ומיוזמי המכתב, מסר: "אנו קוראים לשרים ולחברי הקבינט המדיני-ביטחוני לגלות את האומץ הדרוש בשביל להגיע להסכם ולהבטיח את החזרתם המיידית של החטופים. מעשה זה אינו רק הכרח אסטרטגי אלא צו מוסרי, שלשמו אנו נלחמים. המשימה שלנו הייתה ברורה מההתחלה- לא יצאנו לקרב כדי לנקום, אלא כדי להשיב הביטחון למולדת ולקיים את החובה המוסרית שלנו כלפי אחינו ואחיותנו שנחטפו. אנחנו מצפים ממשלת ישראל לגלות את האומץ הדרוש להשלמת העסקה ולהשיב במהרה את כל החטופים הביתה. לא נסלח להנהגה אשר תיכשל בחובתה להחזיר הביתה את אלו שהפקירה".

הפופולריים