דיווח: איש עסקים ישראלי נרצח באלכסנדריה שבמצרים

דיווח: איש עסקים ישראלי נרצח באלכסנדריה שבמצרים
לפי משרד החוץ, הנרצח החזיק גם באזרחות קנדית והיה בעל עסק במצרים. שגרירות ישראל בקהיר נמצאת בקשר עם הרשויות המצריות, שחוקרות את נסיבות המקרה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גבול מצרים
צילום: דובר צה"ל

דיווח ערבי: איש עסקים יהודי בעל אזרחות ישראלית, זיו קיפר, נרצח היום (שלישי) באלכסנדריה שבמצרים. לפי משרד החוץ, הנרצח החזיק גם באזרחות קנדית והיה בעל עסק במצרים. שגרירות ישראל נמצאת בקהיר בקשר עם הרשויות המצריות, שחוקרות את נסיבות המקרה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

ערוץ אל-ערבייה דיווח כי הרשויות במצרים חוקרות חשד לרצח של איש עסקים רוסי בשם "זיו קיפר" בעיר אלכסנדרייה. ברשתות החברתיות נטען כי מדובר באזרח ישראלי. בהמשך, נודע כי הנרצח במצרים הוא יהודי שנכנס למדינה עם דרכון קנדי ומחזיק גם באזרחות ישראלית, איש עסקים "חובק עולם". במשרד החוץ בודקים את הרקע לרצח.

ערוץ אל-מיאדין הלבנוני ציטט הודעה שמופצת ברשתות החברתיות ומהימנותה לא ברורה, אך נטען בה כי התארגנות לא מוכרת בשם "חלוצי השחרור חוליית מוחמד סלאח" קיבלה אחריות על הרצח. עוד נטען בהודעה כי והא בוצע "בתגובה לפשעיה ומעשי הטבח של ישראל בעזה". מוחמד סלאח היה השוטר המצרי שרצח שלושה חיילים בגבול מצרים בחודש יוני שעבר.

זאת לא הפעם הראשונה שיש תקריות אנטי-ישראליות במצרים. ב-8 באוקטובר 2023, שני תיירים ישראלים נרצחו בירי מצרי בעיר אלכסנדריה, תייר נוסף נפצע בינוני. על פי הדיווחים, שוטר מצרי פתח באש לעברם. ב-3 ביוני, צה"ל סיכל ניסיון הברחת סמים, 3 ק"מ מגבול ישראל מצרים, בין הר חריף להר שגיא. לוחמת ולוחם צה"ל, ליה בן נון בת ה-19 מראשון לציון ואורי יצחק אילוז בן ה-20 מצפת אותרו שרועים ליד עמדת שמירה עם פציעות ירי, על ידי כוח צה"ל שהוקפץ למקום. סמ"ר אוהד דהן, לוחם קרקל בן 20 מאופקים, נהרג במהלך חילופי אש עם המחבל - שחוסל.

הפופולריים