עימות בממשלה

גלנט לסמוטריץ': "תקציב הביטחון צריך להיות כפול"

גלנט לסמוטריץ': "תקציב הביטחון צריך להיות כפול"
לאחר ביטול הדיון על תקציב הביטחון, גלנט ציין כי אי אפשר לספק ביטחון גובר בפחות כסף: "תפיסה שגויה שצריכה להשתנות. אם לא נשלים את רכישת הטייסות מארה"ב, היא תעלה כמיליארד שקלים נוספים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הביטחון יואב גלנט • שר האוצר בצלאל סמוטריץ'
צילום: אורן בן חקון וחיים גולדברג, פלאש90

לאחר ששר האוצר בצלאל סמוטריץ' סירב לדון בתקציב הביטחון ללא הקמת ועדה שהממשלה תדון בו, שר הביטחון יואב גלנט התייחס היום (שישי) לדבריו. בהצהרה שפרסם גלנט, אמר כי התפיסה הישראלית לפיה אפשר לספק ביטחון גובר בפחות כסף, למול איומים שרק הולכים וגוברים, היא "תפיסה שגויה שצריכה להשתנות". גלנט ציין כי ישראל צריכה להשקיע פי שניים בתקציב המיועד לביטחון המדינה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

כמו כן, הזהיר שר הביטחון מעיכוב רכישת טייסות F-15 ו-F-35 האמריקניות, זאת ברקע המשבר המחריף מול ממשל ביידן לגבי הפעולה הקרקעית ברפיח: "אם לא נשלים את תהליך רכישת הטייסות מארצות הברית תוך חודש - קבלת המטוסים תתעכב בשלוש שנים, ותעלה את המחיר עבור מדינת ישראל במיליארד שקלים נוספים".

שר האוצר סמוטריץ' פנה למזכיר הממשלה בבקשה להביא לישיבת הממשלה הקרובה החלטה שתקים את הוועדה לבחינת תקציב הביטחון, בנוסח שסוכם על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו והמטה לביטחון לאומי.

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן אמר ברביעי כי וושינגטון לא תשלח נשק לישראל אם תפתח בפלישה נרחבת ברפיח. הוא הוסיף: "אזרחים נהרגו בעזה בגלל הפצצות האלה ובגלל דרכים אחרות שהם פוגעים בריכוזי אוכלוסיה. הבהרתי שאם הם ייכנסו לרפיח - אני לא אספק להם נשק שבעבר הם השתמשו בו כדי לפגוע בערים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין אתמול בתוכנית האירוח האמריקנית של המנחה פיל מק'גרו - "ד"ר פיל", ווהתייחס לדברי הנשיא האמריקני: "אני מקווה שביידן ואני נוכל להתגבר על חוסר ההסכמות בינינו, אבל נעשה מה שצריך כדי להבטיח את ביטחון ישראל", אמר ראש הממשלה.

הפופולריים