"מטיס הרחפנים": הלוחם שנאבק בטראומה כבר 23 שנה

"מטיס הרחפנים": הלוחם שנאבק בטראומה כבר 23 שנה
בתחילת האינתיפאדה השנייה היה הייתם אבו טריף עד למותו הטרגי של חברו, לוחם מג"ב מדחת יוסף, שנפצע בקבר יוסף ומת מאיבוד דם. אחרי מאבק ארוך הוא הרגיש סוף סוף שהוא שולט בגורלו - עד שהמלחמה ריסקה אותו מחדש. צפו בסרט
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הייתם אבו טריף
צילום: .

ביום הזיכרון, מוקדם יותר השבוע, שודר בערוץ מכאן 33 הסרט "מטיס הרחפנים", שמספר את סיפורו של הלוחם הלום הקרב הייתם אבו טריף. לפני יותר מ-24 שנים, בתחילת האינתיפאדה השנייה, היה אבו טריף עד למותו הטרגי של חברו, לוחם מג"ב מדחת יוסף, שנפצע בקבר יוסף ומת מאיבוד דם משום שלא פונה במועד לקבלת טיפול רפואי. 

הסרט מספר את סיפור ההתמודדות של אבו טריף, שניסה בדרכים רבות להיאבק בטראומה שהוא נושא עמו מאז אותו אירוע באוקטובר של שנת 2000. הבמאי נהד בשיר סיפר לערן זינגר בתכנית מרחאבית כי תוך כדי הצילומים פרצה המלחמה והדבר הציף מחדש את החוויות אצל אבו טריף.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

"הוא חולק איתנו את החוויות שעבר, את המסע האישי שלו, את הקושי להתמודד וגם את הדרך שהוא מחפש כדי לרפא את עצמו, אחרי שניסה הכל ושום דבר לא עזר, עד שמצא את הרחפן שאיתו הוא מרגיש שהוא שולט בגורל שלו. עד שהמלחמה ריסקה אותו מחדש", סיפר בשיר.

הפתעה לא שגרתית חיכתה לצוות ההפקה, תוך כדי הצילומים, אפילו עבור בני העדה הדרוזית שמאמינים במסורת של גלגול נשמות. נהד בשיר סיפר: "זה היה אירוע שהפתיע אותנו. פתאום נכנס מישהו לפריים וכולם התחילו לבכות, עד שהאח הבכור של מדחת אומר לנו שזה מדחת. הוא נכנס לי בפריים והתפרץ. כולם ידעו שיש גלגול, אבל פחדו לפגוש אותו".

צפו בסרט "מטיס הרחפנים"

הפופולריים