כאן רשת ב

אחותו של גילעד שנפל באסון ירי הטנק בעזה: "אין בנו כעס על החיילים"

אחותו של גילעד שנפל בעזה: "אין בנו כעס על החיילים"
חן לפיד שאיבדה את אחיה באסון פנתה בדבריה בהלווייתו אל החיילים היורים ואמרה: "ברור לנו שפעלתם למען עם ישראל". אביו של רועי ספד לו: "נפגעת אך ורק מהאש הקדושה של צה"ל, אף כדור אויב לא פגע בך" | האזינו לראיונות עם קרוביהם של הנופלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רועי בית יעקב, אילן כהן ודניאל חמו
צילום: צה"ל

סרן רועי בית יעקב בן 22 מעלי, סמל דניאל חמו בן 20 מטבריה, סמ"ר בצלאל דוד שעשוע בן 21 מתל אביב, סמ"ר גילעד אריה בוים בן 22 מקרני שומרון וסמל אילן כהן בן 20 מכרמיאל נפלו הלילה (חמישי) בקרב בצפון רצועת עזה, בתקרית שבה טנק ישראלי ירה שני פגזים לעבר מבנה בו שהו לוחמי צנחנים. 

חן לפיד, אחותו של סמ"ר גילעד אריה בוים אמרה בהלווייתו: "אנחנו מבקשים לשלוח מכאן חיבוק לכל חיילי צה"ל וחשוב לנו להגיד גם לחיילים האהובים מהשיריון שביצוע את הירי אתמול - אנו מחבקים אתכם ואין בליבנו כעס עליכם. ברור לנו שכל מטרתכם הייתה למען עם ישראל. תמשיכו במשימתכם החשובה וכשתוכלו תבואו אלינו לביקור". 

"כמה אור הכנסת לחיים של כולנו", אמרה לפיד בהספד לאחיה. "מלא באהבה, הכי משפחתי שיש".

אבידן, אביו של סרן רועי בית יעקב, ספד לו: "ידעתי שאתה בלתי פגיע, לא חששתי. אתה מדויק ומקצועי, ואף כדור אויב לא יכול להשיג אותך. נפגעת אך ורק מהאש הקדושה של צה"ל. אין לי מילימטר של כעס או טענה כלפי לוחמינו. זו מלחמה, זה יכול לקרות. אתה נשארת קדוש, אף כדור אויב לא פגע בך". 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

שמות הנופלים והנופלות

7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי לאירועי 7 באוקטובר

קרוביהם של החללים התראיינו היום לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. 

"זה חלק מהלחימה, לא כועסים על אף אחד"|  האזינו

מרים בן גל, דודתו של הנופל רועי בית יעקב אמרה על אחיינה: "רועי זה עולם. הוא היה מהבחורים האלה שכשכולם מדברים הוא יושב בשקט ואז כשאנחנו שותקים הוא זורק הערה קטנה וצינית, שמראה כמה הוא היה כל כך איתנו, כל כך קשוב. הוא לא היה איש של מילים, זה לא שהוא היה ביישן, הוא פשוט לא רצה להתבלט. ולמרות שלא היה חשוב לו להתבלט הוא תמיד היה המרכז, לא כי הוא דחף את עצמו, כולם פשוט התאספו סביבו, הוא משך את כולם אליו".

על התקרית בה נהרג, אמרה בן גל: "אנחנו מבינים שזה חלק מלחימה. לא כועסים על אף אחד. אבל זה עצוב שככה צריך להיות. ברור לנו שאף אחד לא רצה בדבר כזה. אנחנו מחבקים גם את מי שירה את הירייה ובטוח לא התכוון. אנחנו מחבקים גם אותו".   

"בא מארגנטינה ומסר את נפשו לישראל" | האזינו

מרדכי תקאי, חברו של הנופל אילן כהן סיפר: "אני עדיין מרגיש אותו חי. מבין, אבל לא מצליח לקבל. הוא בא מהזרם החרדי בארגנטינה, שנינו באנו משם ועשינו את אותו תהליך. הוא היה כאן לבד, המשפחה שלו נותרה בארגנטינה. הוא היה חכם מאוד, עם חשיבה מקורית, ולכן הוא גם הלך נגד הזרם שממנו בא. הוא אמר בימים האחרונים שלא יהיה זמין. הסיפור שלו צריך להיות דוגמה - בא מארגנטינה ומסר את נפשו למדינה".

"לא רציתי לקרוא את הנסיך הקטן שוב ביום הזיכרון"|  האזינו

נועה גור אריה, מורה וחברה של הנופל סמל דניאל חמו: "ילד מקסים. הצליח להגשים חלום ולהיות לוחם בצנחנים. הוא לא היה מספר אף פעם מה קשה ומה כואב לו. הייתה לי שמחה על הקשר הטוב שהיה לנו. הוא היה פשוט דניאל, קסם של ילד. התכתבנו ביום שישי ואחר כך הייתה לי הרגשה קשה, הוא כתב שהם נכנסים, והשבתי לו שישמור על עצמו. בטקס שהיה בבית ספר ביום הזיכרון קראתי את הנסיך הקטן מפלוגה ב - לא רציתי לקרוא את זה שוב".

הפופולריים