מפקד פיקוד מרכז נגד סמוטריץ': "מדיניות שפוגעת בביטחון האזור"

מפקד פיקוד מרכז נגד סמוטריץ': "מדיניות שפוגעת בביטחון"
יהודה פוקס ביקר את מנהלת ההתיישבות שהקים השר, שמונעת אכיפה נגד בנייה בלתי חוקית ישראלית, בעוד שבאופן קבוע היא מאשרת הליכי אכיפה במגזר הפלסטיני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ'
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

אלוף פיקוד מרכז נגד השר סמוטריץ': אלוף הפיקוד יהודה פוקס ביקר בחריפות את מנהלת ההתיישבות שהקים השר במשרד הביטחון, בצלאל סמוטריץ'. לטענתו, האכיפה כלפי הבנייה הישראלית הבלתי חוקית ביהודה ושומרון "צומצמה עד נעלמה" מפרוץ המלחמה, משום שהמנהלת שהקים השר נמנעת מאישור הליכי האכיפה.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הדברים נכתבו במסמך שפורסם היום (חמישי) בתחקיר שערך עיתון ניו יורק טיימס, בו מפורט דיון שנערך לפני כחודש בוחצי בראשותו של פוקס. בדיון גם נטען כי אותה מנהלת "מאשרת באופן קבוע את תכנית האכיפה כלפי הבנייה הבלתי חוקית הפלסטינית במלואה".

במסמך נכתב כי המצב מגדיל את הפער באכיפת בנייה בלתי חוקית בין המגזר הישראלי לפלסטיני. עוד נכתב במסמך המסכם כי בדיון בראשות פוקס עלו מקרים בהם המנהלת הנחתה למנוע הריסה של בניית בלתי חוקית ישראלית - בניגוד להתחייבותה בפני בית המשפט.

לבסוף נכתב: "מצב זה של אין דין ואין דיין ידוע היטב גם לאלו המקימים את הבינוי הבלתי חוקי - שכן מדיניות זו זוכה לתהודה והדבר רק מוביל לעליה והרחבה של האירועים, אשר יש בהם גם מימד משמעותי של פגיעה בביטחון האזור".

מדובר צה"ל נמסר כי "מדובר במסמך מקצועי העוסק בנושאים רלוונטיים לתחומי האחריות הביטחוניים של פיקוד המרכז, ושיועד לעיני הגורמים המקצועיים בלבד. המסמך לא הופץ באופן פומבי". 

הפופולריים