דובר צה"ל הגרי: שני תאילנדים נרצחו בטבח - וגופותיהם מוחזקות בעזה

דובר צה"ל הגרי: שני תאילנדים נרצחו בטבח וגופותיהם בעזה
הפועלים נרצחו בזמן שעבדו במטעים הסמוכים לקיבוץ בארי • נציגי צה"ל ומשרד החוץ הודיעו היום למשפחותיהם אודות הבשורה הקשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריק מרמור, פלאש 90
צילום: אריק מרמור, פלאש 90

דובר צה"ל, תת אלוף דניאל הגרי, הודיע הערב (חמישי) כי שני פועלים תאילנדים, סונתאיה אוקאקרסי וסודיסק רינתלק - נרצחו באירועי הטבח ב-7 באוקטובר וגופותיהם מוחזקות בעזה. הפועלים נרצחו בזמן שעבדו במטעים הסמוכים לקיבוץ בארי. 

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי לאירועי 7 באוקטובר

לדברי הגרי, נציגי צה"ל ומשרד החוץ מסרו היום למשפחותיהם את הבשורה הקשה. ביום הטבח, מחבלי חמאס רצחו 39 אזרחים תאילנדים וחטפו 31 לעזה. כמוהם, נחטפו עוד אזרחים זרים אחרים מטנזניה, נפאל, מקסיקו וצרפת.

המוקד לפליטים ומהגרים מסר: "אנחנו משתתפים בצער המשפחות שגילו הערב כי יקיריהן נרצחו ב-7 באוקטובר וגופותיהן מוחזקות בשבי מאז. רק היום ציינו את יום הולדתו ה-31 של אוקאקרסי, בלי לדעת שהוא כבר איננו בן החיים. בטבח המחריד שביצע חמאס ב-7 באוקטובר נרצחו 66 מהגרים - הרבה מעל לשיעורם באוכלוסייה בישראל. אנשים חפים מכל פשע, שחצו את העולם כדי להתפרנס ולהבטיח לעצמם ולמשפחותיהם עתיד טוב יותר. עבור חמאס, הם היו ישראלים לכל דבר".

עוד נמסר כי "בשבי נותרו עוד שישה אזרחי תאילנד ואזרח נפאלי. ישראל הזמינה אותם לכאן כדי לעבד את שדותינו, ויש לה את האחריות המוסרית להשיב אותם לחיק משפחותיהם". שגרירות תאילנד בישראל מסרה למשרד החוץ כי מותם נקבע על פי "ראיות נסיבתיות מהימנות". 

בעזה מוחזקים עדיין 132 חטופים, 40 מתוכם מוגדרים כעת חללים שגופתם מוחזקת ברצועה.

הפופולריים