יעד החיסול בלבנון: ניסיון העברת נשק מאיראן - ומי אמון עליו?

יעד החיסול בלבנון: ניסיון העברת נשק מאיראן
התקיפה שבוצעה לאור יום בצד הסורי של הגבול עם לבנון כוונה נגד משלוח נשק איראני. מי שאחראי על האופרציה הוא האיש שסומן כיורשו של מנהיג חיזבאללה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רויטרס
צילום: רויטרס

תקיפת הרכב שאירעה היום (שבת) בצהריים בצד הסורי של הגבול עם לבנון, כוונה לניסיון העברת נשק מאיראן לחיזבאללה. הרכב שהותקף שימש פעילי הברחות אמל"ח לבנונים. העברות אלו מתבצעות כאשר אותם פעילים חוצים לסוריה לקבלת אמצעי הלחימה וחוזרים ללבנון. מי שמוביל את האופרציה הזאת הוא רידא האשם ספי א-דין, בנו של ראש המועצה המבצעת של חיזבאללה, האשם ספי א-דין, שסומן כיורשו האפשרי של נסראללה.

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

ספי א-דין נשוי לבת של מפקד כוח קודס האיראני המחוסל, קאסם סולימאני, ומתעסק בפרויקטים להתעצמות חיזבאללה באמל"ח אסטרטגי מאיראן ועד לבנון. שמו הוזכר בעבר גם בהקשרים של העברות אמל"ח ללבנון באמצעות כבודות יד בטיסות אזרחיות.

בנו של בכיר חיזבאללה מנצל את תפקידו הרם של אביו, שאמור לפעול למען האוכלוסייה הלבנונית, ומשתמש בתשתיות של המועצה המבצעת לניהול עסקיו וגם להעברת אמצעי לחימה לתוך שטח לבנון בעבור חיזבאללה. מאז פרוץ המלחמה ניכר כי ישראל עוקבת בצורה הדוקה אחרי הפעילות של גורמי הציר בשטח סוריה, ובהם יחידה 4400, כאשר סוכלו ניסיונות רבים להעברת אמל"ח רגיש לחיזבאללה.

הפופולריים