עם הכשרה בת שבוע בלבד: חיילות זומנו למילואים כסוהרות של מחבלי נוח'בה

חיילות זומנו למילואים כסוהרות של מחבלי נוח'בה
חלק מהמילואימניקיות מעולם לא עסקו בכליאה ובעלות הכשרה בסיסית בלבד בשימוש בנשק. צה"ל: זה הצורך המבצעי של מדינת ישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

עשרות נשים, ששירתו בעבר בחיל החינוך ובמערך "מגל" שאחראי על הטירונות הכלל צה"לית, זומנו בימים האחרונים לשירות מילואים בצו חירום, צו 8, לשרת כסוהרות במתקנים צבאיים שבהם מוחזקים מחבלי נוח'בה של חמאס. כך פורסם היום לראשונה בחדשות הערב בכאן 11.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי לאירועי 7 באוקטובר

חלק מהמילואמניקיות שזומנו הן בעלות הכשרה בסיסית בלבד בשימוש בנשק, לא עשו מילואים משך שנים ארוכות או בכלל ומעולם לא עסקו בכליאה.

בצו הזימון שנשלח אליהן נכתב כי עליהן להגיע למפגש לקראת "שירות משמעותי", ורק כשהגיעו לבקו"ם, נודע להן שהתפקיד אליו זומנו הוא שמירה על מחבלים. במפגש נאמר להן שיעברו הכשרה במשך שבוע, ואחריה הן יוצבו למשך חודש במתקנים שבהם מוחזקים המחבלים, מהם הם נלקחים לחקירות שב"כ.

תגובת דובר צה"ל:

"האחריות הלאומית לכליאת עצורים ביטחוניים לאחר החקירה היא של שירות בתי הסוהר. לאור ההיקף הרב של עצורי אויב ומחסור במקומות הכליאה בשב"ס, בוצעו תהליכי ארגון ובניין כוח כדי לתמוך את הצורך המבצעי של מדינת ישראל.

"בימים אלה נעשה תהליך של בחינת כוח האדם עבור המשימה על בסיס נשים וגברים כאחד בהכשרת רובאי 03, מתוך מאגרי כוח אדם מטכ"ליים לשעת חירום. מאגרים אלה משמשים להקמת מסגרות מילואים ומיצוי פוטנציאל המשרתים למשימותיו המגוונות של צה"ל, בעיקר בשעת חירום".

הפופולריים