רשת ב

"כאמא לחייל שנפצע בעזה - אני לא יכולה לקבץ נדבות"

"כאמא לחייל שנפצע בעזה - אני לא יכולה לקבץ נדבות"
אימו של חייל שנפצע קשה במלחמה סיפרה כי אחד המכשולים שלא ציפתה להם בתהליך השיקום הארוך שלו - הוא הקושי בבירור הזכויות של בנה ושלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמבלונס צבאי
צילום: דוד כהן, פלאש 90

אימו של חייל שנפצע קשה במלחמה סיפרה, כי אחד המכשולים שלא ציפתה להם בתהליך השיקום הארוך שלו - הוא הקושי בבירור הזכויות של בנה ושלה. אם החייל אמרה היום (שני) בריאיון לתוכנית "זה מגיע לכם" ברשת ב: "אני כל היום עסוקה במה הזכויות של הבן שלי. אם אני לא אהיה שם בשבילו הוא יקבל חצי או שליש".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

אם החייל סיפרה כי אין גורם צבאי שיודע להגיד לה ולמשפחתה מהם הזכויות שלהם ומהו הסיוע לו היא זכאית. היא סיפרה: "אין לי שום דף מסודר, שום פקודה מסודרת. לא קיבלתי כלום, לא קיבלתי שקל עד היום. דרשתי חוברת זכויות, קיבלתי קובץ מ-2019 עם ההודעה: 'הזכויות מאוד השתנו, אם את רוצה משהו ספציפי תגידי'. אמרתי: 'את הזכויות שלי'".

שבעה חודשים מאז המלחמה אלפי חיילים פצועים ומשפחותיהם נותרו ללא תמיכה וללא סיוע מצה"ל, על אף שהם זכאים למעטפת כלכלית משמעותית. אם החייל סיפרה: "דוגמה קטנה - קיבלנו מלונית והיום, חודשיים אחר כך, התברר שיש משפחות שמקבלות במלונית שלוש ארוחות - ואני קיבלתי רק אחת".

אימו של החייל שנפצע אמרה כי המוטיבציה של בנה היא להשתקם ולחזור לחיילים שלו. היא ציינה גם שישנן עמותות שעוזרות ומסייעות למשפחות במצבים דומים לשלהם אבל: "אני כאמא לחייל לא יכולה לקבץ נדבות".

הפופולריים