סיכול טרור ביו"ש

צה"ל ומג"ב פתחו במבצע בג'נין, 30 מחבלים נפצעו בחילופי אש

צה"ל ומג"ב פתחו במבצע בג'נין, 30 מחבלים נפצעו
לפי דיווחים פלסטיניים, חמישה מחבלים חוסלו. בסוף השבוע צה"ל הטיל פצצת קרב על חמ"ל בג'נין וחיסל מחבלים שהיו מבוקשים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מבצע ג'נין
צילום: ללא

מאות לוחמי צה"ל ומג"ב פתחו הבוקר (שלישי) במבצע במחנה הפליטים ג'נין נגד מחבלים ותשתיות טרור. כ-30 מחבלים חמושים נפצעו עד כה בחילופי אש עם הכוחות. לפי דיווחים פלסטיניים, חמישה מהם נהרגו.

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

מטוס קרב של חיל האוויר הטיל בסוף השבוע האחרון פצצת קרב על חמ"ל מבצעי במחנה ג'נין וחיסל את המחבל אסלאם חמאיסה, מראשי הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי בג'נין, שאחראי לשורת פיגועים, בהם פיגוע הירי בחרמש שבו רצחו מחבלים את מאיר תמרי. בתקיפה חוסלו מחבלים נוספים שהיו מעורבים בביצוע פיגועי ירי באזור ותכננו להוציא לפועל פיגועים נוספים בתקופה הקרובה.

 

מאז שצה"ל החזיר את התקיפות מהאוויר בתחילת 2023, הותקפו יותר מ-75 יעדים. רק במבצע "בית וגן" הותקפו מהאוויר כ-22 יעדים. מתחילת המלחמה הותקפו בפיקוד מרכז כ-50 פעמים מהאוויר, שלוש מהתקיפות היו על ידי מטוסי קרב. רק מהתקיפות מהאוויר חוסלו יותר מ-70 מחבלים ונפצעו עשרות רבות. כ-480 מחבלים חוסלו בפיקוד המרכז מאז החלה המלחמה.

לראשונה מאז 7 באוקטובר, מערכת הביטחון פתחה בשבת מחדש את מעבר ג'למה לכניסת ערבים ישראלים לג'נין. ג'נין, כמו יתר הערים הפלסטיניות, מוגדרת כשטח A, כלומר כניסת ישראלים אליה אסורה בחוק. אלא שעד 7 באוקטובר במערכת הביטחון לא אכפו את האיסור על כניסת ערבים ישראלים לעיר - כשהמטרה המוצהרת חיזוק הכלכלה בג'נין.

הפופולריים