צה"ל העמיק את הפעולה ברפיח; כמיליון עזתים פונו מהאזור

צה"ל העמיק את הפעולה ברפיח; כמיליון עזתים פונו מהאזור
כוחות צה"ל מרחיבים את הפעילות ברפיח: לוחמים החלו להתקדם ביממה האחרונה לאורך ציר פילדלפי - ממוקדי ההברחות המרכזיים של חמאס • ההערכות: כמיליון עזתים התפנו מרפיח • גנרל אמריקני מתח ביקורת חריגה על חזרת צה"ל לפעול נגד מחבלים במקומות שכבר הושגה בהם שליטה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צה"ל ברפיח
צילום: דובר צה"ל

כוחות צה"ל ממשיכים להתקדם ברפיח, בזמן שארבע חטיבות שולטות על השכונות המזרחיות של העיר ועל המעבר עצמו. ביממה האחרונה, לוחמי אוגדה 162 החלו להתקדם מערבית למעבר לאורך ציר פילדלפי, שעל גבול מצרים - אחד ממוקדי ההברחות המרכזיים של חמאס בשנים האחרונות. כך דווח היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

על פי הערכות, עד כה התפנו מרפיח כמיליון בני אדם. למרות שהדרג המדיני טרם אישר תמרון קרקעי נרחב ברפיח, צה"ל ממשיך בפעילות בדגש על מנהרות ומנהרות הברחה על הגבול.

7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי לאירועי 7 באוקטובר

בצפון הרצועה, בג'בליה, לוחמי צה"ל פועלים נגד מחבלים ששבו למקום, וסורקים לאתר אמצעי לחימה ופירים תת קרקעיים. הפעילות בצפון הרצועה, שבמרכזה פשיטה מחודשת למקום שכבר נכבש על ידי כוחות צה"ל, הובילה לביקורת חריגה מצד גנרל אמריקני בכיר. יושב ראש המטות המשולבים של צבא ארצות הברית, הגנרל צ'ארלס בראון, אמר: "ברגע שהם ניקו את השטח ולא נשארו בו, זה מאפשר ליריב לחזור לשם מחדש, כך זה שאתה לא נשאר שם".

הפופולריים