גלנט אישר: ביטול חוק ההתנתקות יחול על כל היישובים שפונו בצפון השומרון

חוק ביטול ההתנתקות יחול על כל היישובים שפונו בשומרון
שר הביטחון ביטל את איסור הכניסה לשלושה יישובים בצפון השומרון שפונו בהתנתקות - שא נור, כדים וגנים. כרגע הכניסה עדיין לא אפשרית בגלל צו אלוף שלא בוטל, צה"ל: "נצטרך היערכות ותגבור כוחות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתי שוחט, פלאש 90
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

שר הביטחון יואב גלנט הנחה היום (רביעי) להחיל את חוק ביטול ההתנתקות בצפון השומרון גם על שא-נור, גנים וכדים - זאת בהמשך לצו הראשוני שהכיל את היישוב חומש בלבד. בינתיים הכניסה ליישובים עדיין אסורה - בשל צו עליו חתם לאחרונה אלוף פיקוד מרכז.
‏בצה"ל אומרים: "עוד לא הושלמה ההיערכות הביטחונית לשהייה בשטח, נצטרך תגבור כוחות משמעותי".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

שר הביטחון גלנט הודיע: "לאחר העברת חוק ביטול ההתנתקות בכנסת ובתום עבודת המטה שבוצעה, הצלחנו להשלים את המהלך ההיסטורי. האחיזה היהודית ביהודה ושומרון מבטיחה ביטחון, החלת חוק ביטול ההתנתקות תביא להתפתחות ההתיישבות ותקנה ביטחון לתושבי האזור".

"אני מודה לחברי ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן על הדחיפה והמחויבות לנושא", הוסיף גלנט, "כשם שפעלתי בכל תפקידיי בממשלות ישראל - אמשיך לפתח את ההתיישבות ביהודה ושומרון, לחזק את מרכיבי הביטחון ואת ביטחון האזרחים - בצירים וביישובים".

מליאת הכנסת אישרה לפני כשנה את הצעת חוק יישום תוכנית ההתנתקות, לפיה תותר הכניסה והשהייה בשטח בצפון השומרון שפונה ב-2005. אלא שיישום החוק היה תלוי בתרגומו לצו צבאי. 

עד היום, במשך כ-19 שנים, היה אסור להיכנס לשלושה מהיישובים בצפון השומרון שפונו בהתנתקות: גנים, כדים, ושא נור. שניים מהם רחוקים קילומטר-שניים מג'נין. 

הפופולריים