בצה"ל יצמצמו את מספר החברים בכיתות כוננות ביישובי הצפון

בצה"ל יצמצמו את מספר החברים בכיתות כוננות ביישובי הצפון
ארגון הרבש"צים בתגובה: "החלטה הזויה שאין לה אח ורע. במקום להוקיר ולהכיר ברבש"צים כעובדי משרד הבטחון, השר גלנט מוסיף חטא על פשע ומאשר את המחדל הזה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אימון כיתת כוננות בגולן
צילום: מיכאל גלעדי, פלאש90

בצה"ל החליטו על צמצום מספר החברים בכיתות הכוננות הנמצאים בשירות מילואים פעיל בחלק מיישובי הצפון אשר אינם צמודי גדר. ככלל, אין שינוי בגודל כיתות הכוננות ביישובים המפונים אשר סמוכי גבול בגליל ובגולן. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

על פי ההודעה, כלל חברי כיתות הכוננות ישארו עם ציודם האישי, על מנת לאפשר את הפעלתם בעת הצורך באופן מיידי. במסגרת תפיסת ההגנה המרחבית, יישובי הצפון מוגנים על ידי מערכות הגנה שונות לצד מחלקות ההגנה ופעילות שוטפת של כוחות צה"ל במרחבים השונים.

ארגון ראשי ביטחון שוטף צבאי (רבש"צים) הארצי מבית ההסתדרות הלאומית, המאגד את הרב"שצים ברחבי המדינה, בתגובה להורדת חברי כיתות הכוננות בישובי סמוכי גדר: "הכתובת על הקיר ונראה שראשי מערכת הבטחון עוד לא השכילו להבין כי מדינת ישראל נמצאת בקרב על חייה. מדובר בהחלטה הזויה שאין לה אח ורע עם המציאות".

"במקום להוקיר ולהכיר ברבש"צים כעובדי משרד הביטחון, השר גלנט מוסיף חטא על פשע ומאשר את המחדל הזה. מיליון אזרחי ישראל בצפון ובדרום ימשיכו להיות מופקרים בעקבות החלטה זו. לא ניתן לאף אזרח ישראלי להפוך לבשר תותחים. הגיע הזמן שהשר גלנט יבוא ויחליף את הרבש"צים ואת חברי כיתות הכוננות. מדובר בהפקרות מוחלטת".

ראש ועד עין יעקב צחי אליהו, אמר בעקבות הפרסום: "לאחר שדיללו כוחות צבא בגבול הצפון, חוזרים על אותה טעות של עוטף עזה ומצמצמים ב-90% את כיתות הכוננות. ראינו ב-7 באוקטובר, שביישובי עוטף עזה שהייתה כיתת כוננות ערוכה לא התבצע טבח. תושבי הגליל לא יהיו בארי 2".

"אנחנו מוחים על ההחלטה המנותקת הזו ומנסים להילחם בה בכל המישורים. לא נסכים שיפקירו את שלום תושבי הגליל. נעדכן בכל התפתחות בנושא. יכול מאוד להיות שנצטרך את תושבי הגליל להקים קול שיישמע בכל הארץ".

 

הפופולריים