הג'יהאד האסלאמי פרסם תיעוד של החטוף סשה טרופנוב

הג'יהאד האסלאמי פרסם תיעוד של החטוף סשה טרופנוב
בסרטו קצר ששיחרר ארגון הטרור אומר טרופנוב שבימים הקרובים "תשמעו את מה שקרה לי ולשאר החטופים בעזה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
החטוף אלכסנדר סשה טרופנוב
צילום: -

הג'יהאד האסלאמי פרסם היום (שלישי) תיעוד של החטוף אלכסנדר (סשה) טרופנוב. בסרטון הקצר אומר סשה: "אזרחי ישראל, בימים הקרובים תשמעו ממני את מה שקרה לי ולשאר האסירים פה בעזה".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

סשה טרופנוב בן ה-28 נחטף מקיבוץ ניר עוז ב-7 באוקטובר, יחד עם בת זוגתה ספיר כהן, אימו ילנה וסבתו אירנה טאטי. אביו, ויטלי, נרצח. אירנה טאטי בת ה-73, ילנה טרופנוב בת ה-50 וספיר בת ה-29 שוחררו בחודש נובמבר בעסקת החטופים. אימו ילנה הופיעה בתיעוד שפרסם חמאס בזמן שהייתה בשבי יחד עם רימון קירשט מנירים ודניאל אלוני שנחטפה מניר עוז יחד עם בתה אמיליה. 

ילנה, אימו, אמרה בתגובה לפרסום הסרטון: "לראות את סשה שלי היום בטלוויזיה זה מאוד משמח, אבל גם שובר את הלב שהוא עדיין כל כך הרבה זמן בשבי. אני פונה לכולם, לכל מקבלי ההחלטות, בבקשה תעשו הכול בשביל להחזיר את הבן שלי ואת כל החטופים הביתה עכשיו".

"סשה יקר שלי, אנחנו מחכות לך שתחזור אלינו כבר, ואנחנו עושות את כל המאמצים האפשריים שזה יקרה בזמן הקרוב", אמרה בת זוגו ספיר. סבתו, אירנה, פנתה אליו: "אלכס שלי, טוב לי מאוד שראיתי אותך, שמש שלי. מקווה שאראה אותך".

בריאיון אחרי שחרורה, אמרה אימו, ילנה, לכאן רשת ב: "מטריף אותי שאני לא מרגישה שהמדינה עושה הכל כדי לשחרר את החטופים. כשהייתי בשבי הייתי בטוחה שהדנ"א של ישראל זה לעשות הכול כדי להחזיר אותם, וכשחזרתי ראיתי פתאום שיש ויכוח על המחיר". האם הבהירה: "אני מבינה שיש ויכוח על המחיר, אני מבינה שאי אפשר בכל מחיר - אבל לדעתי צריך לעשות הרבה יותר, זה צריך להיות בסדר העדיפויות של הלאומי. הבן שלי הוא לא רק הבן שלי, הבנים והבנות זה של כולם, של כל עם ישראל". 

טרופנוב סיפרה על התנאים בשבי והביעה דאגה רבה לבנה: "אני לא יכולה לדעת מה קורה להם עכשיו כי כשאנחנו היינו שם המצב היה הרבה יותר טוב. לדעתי המצב עכשיו יותר גרוע, גם מבחינת מזון וגם מבחינת מים לשתייה. אני מאוד מודאגת, אני יודעת שלחלק מהשבויים, במיוחד לגברים התייחסו יותר גרוע, נתנו להם לשתות מים מלוחים". 

"סשה בחור גבוה ויפה והוא מאוד אוהב ספורט, הוא הקפיד ללכת לחדר כושר, הוא בחור מאוד חכם, מהנדס חשמל ועובד הייטק. יש לו בת זוג מדהימה שאני מאוד מקווה שיתחתנו - ספיר כהן שנחטפה בעצמה וחזרה. אנחנו עכשיו ביחד בכל המאבק להחזיר את סשה, היא עוזרת לי ואני עוזרת לה", סיפרה טרופנוב.

הפופולריים