פרסום ראשון

חודשים אחרי הטבח במוצב: אלמונים הסתננו לתוכו ותקפו חייל

חודשים אחרי הטבח במוצב: אלמונים הסתננו לתוכו ותקפו חייל
בעיצומו של יום הזיכרון הצליחו חבורת אלמונים להיכנס למוצב בעוטף, שעליו השתלטו מחבלי חמאס ב-7 באוקטובר, ותקפו בצורה קשה את אחד החיילים - שנותר המום: "אין לי אויבים, אני עד עכשיו בטראומה". צה"ל: "אירוע חמור, נפתחה חקירת מצ"ח"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זיקים
צילום: אדי ישראל, פלאש 90

חייל במוצב צה"ל בעוטף עזה הותקף בידי אלמונים שהצליחו להסתנן לבסיס דרך הש"ג. הסיפור, שפורסם היום (ראשון) לראשונה בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, חושף מחדל אבטחה חמור במיוחד בבסיסי צה"ל - חודשים ספורים אחרי הטבח בעוטף, בו השתלטו מחבלי חמאס על המוצב המדובר, שנמצא 50 מטרים בלבד מגבול הרצועה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

האירוע התחיל בעיצומו של יום הזיכרון, בשעה ארבע לפנות בוקר, כאשר רכב שחור מסוג אאודי הגיע לש"ג. האלמונים ברכב מסרו לשומר את שמו של אחד הנגדים במוצב, אך לא התבקשו על ידו להציג חוגר, תעודה מזהה או פרטים אישיים. אישור הכניסה ניתן להם בלא מפריע, והם נכנסו פנימה.

האזינו לדיווח המלא של כרמלה מנשה בכאן רשת ב

לאחר כניסתם החלו האלמונים לתור אחר אחד החיילים, והצליחו להגיע לחדרו, אך גילו שהוא לא ישן שם באותו הלילה. לאחר זמן מה, הצליחה החבורה לברר היכן נמצא החייל והגיעו לחדר במוצב, שם שהה עם חייל נוסף. הם סגרו את הדלת, ניגשו אליו צעקו לעברו "בן ז**ה, בפעם הבאה אל תדבר". הם ריססו אותו בגז פלפל והיכו אותו באגרופים בפניו ובכל חלקי גופו. לאחר מכן, עזבו האלמונים את המקום עם הרכב דרך השער שממנו נכנסו, כשהשומר עדיין עומד בשער.

החייל המותקף פנה לנגד התורן במוצב, שהזעיק את מפקדו. השניים פנו לש"ג כדי לשמוע על אותם אלמונים שחדרו לבסיס. בדיקת המצלמות לא העלתה מידע נוסף לגבי זהותם. כמו כן, בליל התקרית לא הגיעו למקום מפקדים בכירים, משטרה צבאית ואף לא נעשה תחקיר מיידי. החייל עצמו פונה לטיפול במיון בבית החולים ברזילי ונשלח לביתו לחופשה בת חודש.

"עד עכשיו אני בטראומה". החייל שהותקף (צילום: באדיבות המשפחה)

יומיים לאחר התקרית החריגה במוצב, התבקש החייל להגיש תלונה במשטרה, ושבוע לאחר מכן זומן למסור עדות במשטרה הצבאית. ״לא מכיר אותם, ישנתי בחדר עם חבר, הייתי בהלם", סיפר החייל המותקף לכאן חדשות. "אין לי נשק עליי, יכולתי לפתוח עליהם באש. אין לי אויבים, אין לי שום קשר עם עבריינים, אין לי שום תלונות במשטרה. הם היו לבושים בבגדים אזרחיים, אמרו לי שהם חיפשו אותי כי יש לי הקפצה, אני עד עכשיו בטראומה".

"זה מחדל נוראי", אמרה אימו של החייל. "לא למדו שום לקח? זה היה יכול להיגמר באסון כבד. איך יכול להיות שיש אירוע חמור כל כך ומפקדים לא מגיעים, ומשטרה צבאית לא מוזמנת מיד למקום?".

מצה"ל נמסר: "מדובר באירוע חמור בעקבותיו נהלי האבטחה חודדו אל מול חיילי הגדוד. בנוסף, נפתחה חקירה של המשטרה הצבאית החוקרת. עם סיומה, יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית. מטבע הדברים, לא ניתן לפרט אודות חקירה שמתנהלת".

הפופולריים