הותר לפרסום

באמצעות מפקדותיו בטורקיה: חמאס תכנן פיגוע בישראל עם מטען רסס של 12 ק"ג

מטען במשקל 12 ק"ג: סוכל פיגוע של חמאס בישראל
פלסטיני המתגורר בירדן נעצר ביו"ש על ידי כוחות הביטחון, ובחקירתו עלה כי גויס לחמאס על ידי שלוחת הארגון בטורקיה, צויד במטען חבלה רב עוצמה ואף עבר הכשרה בנהיגה על אופנוע. שב"כ: החקירה חושפת את התבססות חמאס בטורקיה ומעורבותה בהכוונת פיגועים בישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חמאס טורקיה
צילום: דוברות שב"כ

סוכל פיגוע תופת בישראל שתכנן חמאס בהכוונתן של מפקדות הארגון בטורקיה - כך הותר לפרסום היום (שני) על ידי שב"כ. התשתית שתכננה את הפיגוע נעצרה ומטען רסס במשקל 12 קילוגרמים הוסגר. 

באמצע חודש מארס נעצר בשכם אנס שורמאן, פלסטיני המתגורר בירדן, על ידי כוח לוחמי שב"כ וימ"מ לאחר שנחשד כמעורב בתכנון פיגוע התופת בישראל. בחקירתו בשב"כ עלה כי בדצמבר 2023 גויס לחמאס על ידי עמאד עביד, פעיל חמאס מטורקיה, גם הוא פלסטיני במוצאו, והסכים לבצע בשם הארגון פיגוע התאבדות בישראל. על פי ההערכות, היעד לפיגוע היה בפנים הארץ. 

כהכנה לקראת ביצוע הפיגוע צילם שורמאן צוואה, עבר הכשרה בנהיגה על אופנוע שאמור היה לשמש אותו לצורך ביצוע הפיגוע, וקיבל כספים והוראות לביצוע הפיגוע ולאיסוף מטען החבלה שהוסתר ביהודה ושומרון. במסגרת החקירה בשב"כ הוסגר מטען רסס רב עוצמה במשקל של 12 קילוגרמים, שהוסתר בסמוך למעיין באזור השומרון, ובצמוד למטען אותר מכתב עם הנחיות לביצוע הפיגוע.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בהמשך נעצרו לחקירת שב"כ מספר פעילי חמאס ביהודה ושומרון, שהיוו חלק מתשתית חמאס צבאית בשכם. בחקירותיהם נחשפה מעורבות חלקם בהכנת המטען שיועד לשורמאן והסתרתו בשטח, וזאת בהנחייתו של חודיפה סלאימה, פעיל מפקדת החמאס בטורקיה. 

נגד שורמאן הוגש לבית המשפט הצבאי ביהודה כתב אישום בגין עבירות ביטחוניות חמורות, ובתוכן ניסיון לגרימת מוות בכוונה, מגע עם אויב וחברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת. בנוסף, לפני כשבוע הוגשו נגד חמישה תושבי שכם כתבי אישום הכוללים עבירות ביטחוניות חמורות, בין היתר ניסיון לגרימת מוות בכוונה. לדברי שב"כ, החקירה חושפת את התבססות מפקדת חמאס בטורקיה ומעורבותה בהכוונת פיגועי תופת בתוך שטחי ישראל. 

הפופולריים