הותר לפרסום

צה"ל: החטופים חיים פרי, יורם מצגר, עמירם קופר ונדב פופלוול נהרגו בשבי חמאס

חיים פרי, יורם מצגר, עמירם קופר ונדב פופלוול נהרגו בשבי
הארבעה, חברי הקיבוצים ניר עוז ונירים, נהרגו ככל הנראה באזור חודש דצמבר בזמן פעילות צה"ל בח'אן יונס. בשלב זה לא ידועות נסיבות מותם 
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נדב פופלוול, חיים פרי, יורם מצגר, עמירם קופר
צילום: .

דובר צה"ל תת-אלוף דניאל הגרי הודיע הערב (שני) כי החטופים חיים פרי, יורם מצגר, עמירם קופר ונדב פופלוול נהרגו בשבי חמאס. בצה"ל בודקים את נסיבות מותם. הקביעה אושרה על ידי ועדת מומחים של משרד הבריאות, הדתות והרב הראשי לישראל. מהמידע שיש בצה"ל עולה כי הארבעה נהרגו כשהוחזקו ביחד על ידי מחבלי חמאס באזור ח'אן יונס.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

החטופים שעדיין בשבי - הרשימה המלאה

לפי הידוע הם נהרגו לפני כמה חודשים, בסביבות חודש דצמבר, בשעה שצה"ל פעל באזור ח'אן יונס, אך בשלב זה בצה"ל לא יכולים לספק מידע מספק על נסיבות מותם ואומרים שלא היתה תקיפה במקום שבו העריכו שיש בו חטופים. 

דובר צה"ל מסר: "צה"ל פועל במגוון רחב של שיטות במטרה לאסוף מידע אודות החטופות והחטופים שנותרו ברצועת עזה. צה״ל ויתר גופי הביטחון ימשיכו ללוות את משפחות החטופים ככל שידרש ועד לחזרתם הביתה".

יורם מצגר, חיים פרי ועמירם קופר בסרטון שפורסם בדצמבר

ב-18 בדצמבר פרסם חמאס סרטון ובו אות חיים מפרי בן ה-79, קופר בן ה-85 ומצגר בן ה-80, שלושתם תושבי קיבוץ ניר עוז. בנות זוגם של עמירם ויורם, נורית קופר ותמר מצגר, נחטפו עימם ושוחררו מהשבי. ב-11 במאי פרסם חמאס סרטון של פופלוול, בן 51 ותושב נירים. בסרטון נראה פולפלוול כשהוא חבול, ולא ידוע מתי הוא צולם. פופלוול הוא בנה של החטופה חנה פרי, ששוחררה משבי חמאס, ואחיו של רועי שנרצח ב-7 באוקטובר.

נדב פופלוול בסרטון שפרסם חמאס בחודש שעבר

ממשפחת פרי נמסר: "חיים שרד בגבורה במנהרות חמאס בתנאים בלתי אנושיים כ- 4 חודשים, בתקווה ואמונה שמדינת ישראל תמלא את חובתה המוסרית ותחזיר אותו הביתה. אפשר היה להצילו, צריך היה להצילו. אין לממשלת ישראל והעומד בראשה זכות להפקיר את החטופים בשבי ולפורר את יסודות הערבות ההדדית הישראלית. אנחנו קוראים לממשלת ישראל לחתור מיידית לעסקה, להציל את מי שניתן, ולהביא לקבורה את מי שכבר אינו. לא תהיה מחילה על הפקרה נוספת".

ישראל הסכימה לקבל 33 חטופים חיים או מתים, ולסיים את המלחמה בשלב השני - ההצעה שחשף ביידן

האזינו לריאיון עם תמר מצגר, אשתו של יורם שנחטפה לעזה והוחזרה בפעימה החמישית של עסקת החטופים

הודעת צה"ל למשפחות הגיעה שעות לאחר שצה"ל הודיע על מותו של דולב יהוד, בן 35 מניר עוז, שגופתו נמצאה בקיבוצו ורק עתה הצליחו בצה"ל לאמת את זהותה. הוא נרצח על ידי מחבלי חמאס ב-7 באוקטובר כשיצא כחובש לטפל בפצועים. אחותו של דולב, ארבל, נחטפה עם בן זוגה לרצועת עזה והשניים מוחזקים בידי חמאס.

 

הפופולריים