נתניהו אחרי הביקורת: "המצב בצפון - לא יימשך"

נתניהו אחרי הביקורת: "המצב בצפון - לא יימשך"
ביקורת מתוך הליכוד בישיבת הממשלה: "הגיע הזמן לצאת למתקפה על חיזבאללה" • נתניהו סייר הבוקר בק"ש - ללא ראש העיר. מלשכת ראש הממשלה נמסר: נתניהו קיים סיור צבאי בגבול הצפון, ולפיכך "לא תואמו לו פגישות אזרחיות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בקריית שמונה
נתניהו בקריית שמונה צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

בישיבת ממשלה שנערכה היום (רביעי), השרים ביקרו את התנהלותה. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה לשרי הממשלה: "לא ניתן למצב בצפון להימשך, נדון בכך בפורמים המתאימים ואמרתי לכם בנושא כבר יותר מדי".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי 

אחד מהשרים שהביעו ביקורת בישיבה הוא השר מיקי זוהר, שאמר: "דחיית המערכה להשמדת חמאס הביאה עלינו את 7 באוקטובר, הגיע הזמן לצאת למתקפה על חיזבאללה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר הבוקר בקריית שמונה ונפגש עם מפקדים בצה"ל ועם צוותי הכיבוי שנאבקו בדליקות הענק באזור. "האדמה בערה גם בלבנון", אמר נתניהו והבטיח להשיב את הביטחון לאזור הצפון.

יו"ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ, הבהיר שגם הוא נפגש עם ראשי המועצות יחד עם השר גדי איזנקוט. "זו לא הייתה פגישה פשוטה, הוטחו בנו דברים קשים, אבל מי שנושא באחריות חייב לשמוע את האמת. המציאות של תושבי קריית שמונה קשה ולמהיגות אסור לברוח מהמציאות".

גנץ ביקר את התנהלות נתניהו, שערך סיור בקריית שמונה ללא הזמנת ראש עיריית קריית שמונה, אביחי שטרן: "הוא לא יכול להגיע לביקור בעיר שבתיה מופגזים ותושביה מפונים, בלי ראש העיר שמייצג אותם. אי אפשר לעשות שיקולים פוליטיים בזמן מלחמה. אני קורא לו להתקשר לראש העיר, להתנצל ולהזמין אותו לפגישה במשרדו יחד עם כל חברי מועצת העיר".

גם שר הפנים משה ארבל לא היה מרוצה מהתנהלות לשכת נתניהו. "החלטת צוות לשכת ראש הממשלה למדר את ראש העיר קריית שמונה אביחי שטרן מהסיור שהתקיים בעיר מעידה על שיקול דעת לקוי וחוסר ממלכתיות בזמן מלחמה. מצופה מראש הממשלה להתנער מהתנהלותם השגויה", אמר.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "ראש הממשלה קיים היום סיור צבאי בגבול הצפון, ולכן לא תואמו לו פגישות אזרחיות, לרבות לא עם ראש עיריית קריית שמונה". בלשכה הסבירו כי אלי זפרני, נציג הליכוד שהתמודד נגד שטרן בבחירות האחרונות לראשות העיר - "השתחל" לביקור. "מנכ"ל משרד ראש הממשלה יוסי שלי נפגש אתמול עם ראשי הרשויות בצפון, לרבות עם ראש העיר קריית שמונה", תוכן ההודעה.

הפופולריים