מבצע חילוץ החטופים ייקרא "מבצע ארנון" על שמו של מפקד הימ"מ שנפל בחילוץ

מבצע החילוץ ייקרא "מבצע ארנון" על שם מפקד הימ"מ שנפל
המבצע בו שוחררו החטופים נועה ארגמני, אלמוג מאיר ג'אן, אנדריי קוזלוב ושלומי זיו ייקרא על שמו של פרק ארנון זמורה שנפצע במהלך קרב עם מחבל במהלך החילוץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פקד ארנון זמורה
פקד ארנון זמורה צילום: .

מבצע חילוץ ארבעת החטופים שהתרחש היום (שבת), שזכה במקור לשם "זרעי קיץ" ייקרא "מבצע ארנון" על שמו פקד ארנון זמורה, מפקד הימ"מ שנפל במהלך המבצע. ארנון נפצע קשה בלחימה כשהוביל צוות שפרץ לתוך המקום בו הוחזקו שלושה מהחטופים. הוא נכנס לקרב מול מחבל שהיה בחדר, פונה לבית חולים ובהמשך נקבע מותו.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

זמורה,  בן 36 בנופלו, הותיר אחריו אישה ושני ילדים. הוא הוביל בשבעה באוקטובר את הקרב בצומת יד מרדכי, ויחד עם צוותו חיסל 37 מחבלי נוח'בה באותו יום. לאחר מכן הוא המשיך ונלחם בקרב בבסיס נחל עוז ובבארי. 

ארנון הוא החלל ה-11 של הימ"מ מאז תחילת המלחמה. 9 לוחמים נפלו ב-7 באוקטובר, ורב פקד ייטב לב הלוי נפל בטול כרם לפני כחודש. ארנון שירת בימ"מ כ-8 שנים והשתתף באין ספור פעילויות מבצעיות משמעותיות להגנה על אזרחי ישראל ולסיכול טרור בתקופתו כלוחם וכמפקד בימ"מ. הוא הציל פצועים תחת אש, פעל רבות בנקודות מכריעות בפעילויות המבצעיות השונות.

בהצהרה לתקשורת לאחר שחרור החטופים אמר ראש הממשלה נתניהו "אני יודע איזה כאב עובר על משפחתו, אבל אני יודע גם שתהילת עולם קשורה בשם ובזיכרון יקירם שנפל. הוא וחבריו הגיבורים זקפו את קומת העם, הם הוכיחו שלמדינת ישראל יש את הכוח, החוכמה והרצון להילחם במבקשי נפשנו, את התושייה, את הגבורה, ושצה"ל יכול להגיע לכל מקום".

יושב ראש הכנסת אמיר אוחנה כתב: "'מבצע ארנון׳' ייזכר בדברי הימים כאחד הנועזים והמוצלחים בתולדות המבצעים שביצעו גופי הביטחון הישראליים. גיבורו, פקד ארנון זמורה הי"ד, עומד בשורה אחת עם המכבים, לוחמי מבצע יונתן ולוחמי דור תש"ח. תודה שהיית שם למען עם ישראל ארנון. זכרך המבורך ייחקק לעד בתולדות מדינת ישראל".

הפופולריים