רשמי

בתקיפה בדרום לבנון חוסל הגורם הבכיר ביותר שאיבד חיזבאללה מתחילת המלחמה

חוסל הגורם "הבכיר ביותר של חיזבאללה מתחילת המלחמה"
חיזבאללה הודיע שנהרג טאלב עבדאללה, מפקד יחידה שאחראית על פעילות ארגון הטרור בגזרה המזרחית מבינת ג'בייל ועד הר דב. על פי אל ג'זירה, נהרגו 3 בני אדם נוספים בתקיפה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו-טאלב ווויסאם טוויל
אבו-טאלב ווויסאם טוויל צילום: ללא

חיזבאללה הודיע הלילה (רביעי) על חיסולו של טאלב עבדאללה, המכונה "אבו טאלב", מפקד יחידת א-נסר בחזית הדרום של הארגון, בתקיפה הישראלית שבוצעה אמש בג'ויא שבדרום לבנון. על פי אל ג'זירה, שלושה בני אדם נוספים נהרגו בתקיפה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

היחידה אחראית על פעילות ארגון הטרור בגזרה המזרחית, מבינת ג'בייל ועד הר דב. עבדאללה הוא ככל הנראה הגורם הבכיר ביותר בחיזבאללה שחוסל מאז תחילת המלחמה. ביום שני השבוע פורסם בכאן חדשות כי ישראל ביקשה מארצות הברית לסייע במאמצים להרתיע את חיזבאללה.

התקיפה באזור צור בדרום לבנון
התקיפה באזור צור בדרום לבנון

בעיתון הלבנוני אלאח'באר המקורב לחיזבאללה כתבו: "האויב הישראלי נתן אתמול מכה כואבת וקשה" לחיזבאללה בפעולה שפגעה "באחד מהמפקדים הבכירים בעימות הנוכחי מאז 7 באוקטובר". עוד נכתב כי התקיפה בוצעה לעבר בית באמצעות כלי טיס בלתי מאוישים ובשלושה גלים.

באלאח'באר הוסיפו שהפעולה "נחשבת להסלמה מהותית ומסוכנת מצד ישראל, כזאת שפותחת את השער לתחזיות של ניהול שונה של העימות שהפך ב-6 השבועות האחרונים ל'חזית לחץ רב' על צבא הכיבוש בכל אזור הצפון ועד לעומק 30 קילומטרים".

בתגובה לחיסול, חיזבאללה ירה הבוקר מטח של כ-170 רקטות לעבר יישובי הצפון בשלושה סבבים. צה"ל תקף חלק מהמשגרים מהם בוצעו השיגורים, וגל של שריפות פקד אזורים נרחבים בהן היו נפילות. רובן היו בשטחים פתוחים ועד כה לא ידוע על נפגעים, נזק נגרם לרכוש.

הפופולריים