חמאס נערך ללחץ מצד המתווכות להסכים לעסקה, אך לא נסוג מדרישותיו

חמאס נערך ללחץ מצד המתווכות לעסקה, אך לא נסוג מדרישותיו
למרות זאת, ראש הלשכה המדינית בארגון נשמע דיי בטוח בעצמו בהצרה שנשא, בה הבהיר שחמאס רציני בכוונותיו להביא להסכם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
.
צילום: .

חמאס נערך לכך שמיד בסוף חג הקורבן, המדינות המתווכות יגבירו את הלחץ עליו לשיפור ושיפוץ ההערות שהגיש למתווה שהוצג לו. זאת, למרות שמבחינת הארגון הוא העביר את הכדור למגרש הישראלי. כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמאעיל הנייה, נשא היום הצהרה שבה הבהיר שחמאס רציני בכוונותיו להביא להסכם - כל זמן שהסכם כזה יכלול ללא שום יכולת לפרשנות: הפסקת אש קבועה, נסיגה, שיקום ועסקת חילופי שבויים.

בתוך כך, בישראל סבורים שהסיכוי להביא להסדרה בצפון באופן מדיני הולך ופוחת כאשר אין פתרון למצב בעזה - ושיחות המשא ומתן לעסקת חטופים נמצאות במבוי סתום. כך פורסם הערב בחדשות הערב בכאן 11. מחר יגיע ארצה המתווך האמריקני עמוס הוכשטיין, ויפגוש את הצמרת המדינית ביטחונית - ראש הממשלה נתניהו, הנשיא הרצוג, שר הביטחון גלנט, והשר דרמר.

גורם ישראלי מסר כי קטר ומצרים הפעילו לחץ על חמאס כדי להגיע לשיחות הפסקת אש ושחרור חטופים עם ישראל. זאת על בסיס המתווה שהציג נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, ושהתקבל על ידי מועצת הביטחון של האו"ם. הגורם הדגיש כי ישראל אמנם מוכנה לדון בהפסקת המלחמה, אך זאת אך ורק באמצעות הסכם, שמבוסס על המתווה ששירטט ביידן: החזרת כל החטופים הביתה, כולל החטופים של השלב השני והשלישי שהם חיילים, גברים ואלו שאינם חיים.

מקורות דיפלומטיים הקשורים למשא ומתן להפסקת אש בעזה אמרו שחיזבאללה המליץ להנהגת חמאס "להתייחס בגמישות" לתוכנית שהציג ביידן. על פי הדיווח בעיתון א-שרק אלאווסט הפרו-סעודי, בחיזבאללה ביקשו מארגון הטרור העזתי לא לסגור את הדלת בפני המגעים המתקיימים בהשתתפות קטר ומצרים.

הפופולריים