הלחץ הבינלאומי וההכרה האירופאית

עקב הלחץ הבינלאומי: הקבינט דן בסנקציות על הרשות הפלסטינית, שנדחו לבינתיים

הקבינט דן בסנקציות על הרשות הפלסטינית, שנדחו לבינתיים
גלנט והיועמשי"ת ביקשו פרק זמן נוסף להעיר הערות לחלק מסעיפי ההצעות, זאת ברקע ההתנגדות של צה"ל ושב"כ להטלת צעדים כלכליים שיביאו לקרסת הרשות. נתניהו וסמוטריץ' סיכמו שאם סוגיית הסדרת יישובים לא חוקיים תטופל, השר ישחרר את הכספים המוקפאים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביבי קבינט
צילום: קובי גדעון, לע"מ

הקבינט דן הלילה (ראשון) בהטלת סנקציות על הרשות הפלסטינית, אך אלו נדחו לבינתיים. בישיבה, ביקשו שר הביטחון יואב גלנט והיועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, פרק זמן נוסף להעיר את הערותיהם לחלק מסעיפי ההצעות. כפי שדווח בחדשות הערב בכאן 11, התכנסות הקבינט הגיעה בעקבות הצעדים שננקטו במוסדות בינלאומיים, וההכרה במדינה פלסטינית בקרב מספר מדינות אירופיות לאחר 7 באוקטובר.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בצה"ל ובשב"כ התנגדו לצעדים פיננסים שיביאו לקריסת הרשות, אך הצעדים שיובאו לאישור הם צעדים אחרים, כמו הסדרת יישובים לא חוקיים. לפי מקורות, מדובר בסיכום בין ראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר האוצר בצלאל סמוטריץ' לפיו ברגע שאותם צעדים יתרחשו, שר האוצר ישחרר כספים שהקפיא בעבור הרשות, חרף החלטות קבינט קודמות בנושא.

המהלך של סמוטריץ' כלל עיכוב העברת המיסים שישראל גובה עבור הרשות, בגובה של 200 מיליון שקלים. הסוגייה הפכה למשמעותית גם בשל מצבה המתדרדר של הרשות, וגם בשל הדרישה של שרים בקבינט לצעדים כנגד הרשות הפלסטינית.

בממשל האמריקני דרשו מישראל להעביר לרשות הפלסטינית את הכספים. בכירים בממשל הפעילו לחץ כבד על בכירים ישראלים שבו העבירו את המסר כי "אם הוא לא יועברו הכספים, זה יגרום למשבר כלכלי חריף ברשות ועלול להבעיר את השטח".

הפופולריים