סיפורי הנופלים

"הלב נשבר לרסיסים": סעדיה הותיר אחריו 2 ילדים, עומר נפל ביום ההולדת של אביו

סעדיה הותיר אחריו 2 ילדים, עומר נפל ביום ההולדת של אביו
בכך עלה מניין חללי צה"ל במלחמה ל-664. באותו אירוע נפצעו קשה שלושה לוחמים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עומר סמדג'ה וסעדיה דרעי
עומר סמדג'ה וסעדיה דרעי צילום: .

צה"ל התיר לפרסום כי רס"ל (מיל') עומר סמדג'ה, בן 25 מגנות הדר, ורס"ל (מיל') סעדיה יעקב דרעי, בן 27 מתל אביב, לוחמים בגדוד 9203 של חטיבת אלכסנדרוני, נפלו אתמול (חמישי) בקרב במרכז רצועת עזה. בכך עלה מניין חללי צה"ל במלחמה ל-664. הלוחמים נפגעו מירי פצמ"רים על הכוח במסדרון נצרים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת הנופלים והנופלות מתחילת המלחמה

באירוע בו נפלו הלוחמים נפצעו באורח קשה שלושה לוחמים. הם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים ומשפחותיהם עודכנו.

מאמן נבחרת הגברים של ישראל בג'ודו והמדליסט אולימפי, אורן סמדג'ה, פרסם בדף פייסבוק שלו כי צה"ל הודיע על נפילת בנו, עומר, וכי הלוויתו תתקיים היום בצהריים בנתניה. הטרגדיה האישית של סמגד'ה מתרחשת כחודש לפני יציאתו כמאמן עם נבחרת הגברים בג'ודו לאולימפיאדה בפריז. לפני שנודעה לו הבשורה, סמדג'ה חגג אתמול יום הולדת 54 וכתב בפייסבוק: "אמן יחזרו כולם הביתה, עם ישראל חי".

הג'ודוקא שגיא מוקי כתב על עומר בחשבון הפייסבוק שלו: "הלב כל כך כואב… איך זה קורה שהטובים הולכים. מאז שעומר היה ילד קטן, היה אנרגטי, מלא חיים. אני יודע שהשירות הצבאי היה כל כך משמעותי עבורו. הפך אותו לגבר. היה הכי גאה ופעל מהמקום הכי נכון וטוב. התגייס למילואים בגאווה. רצה להחזיר למדינה שלנו ולאזרחים את הכבוד אחרי 7 באוקטובר. אין לי כל כך מילים שיסבירו את הכאב. כל הודעה כזו נוגעת בכל כך הרבה משפחות ואנשים. ליבי עם משפחת סמדג'ה וכל משפחות הנופלים".

הג'ודוקא פיטר פלצ'יק שיתף את מודעת האבל של עומר סמדג'ה בחשבון האינסטגרם שלו וכתב: "הלב מתרסק לרסיסים. אי אפשר לעכל ולהכיל את הכאב. יהי זכרו ברוך".

איגוד הג'ודו פרסם הודעת תנחומים: "משתתפים בצערה הכבד של משפחת סמדג'ה. הלב שבור ודואב, מחבקים ומחזקים אתכם". גם הוועד האולימפי הישראלי מסר: "מרכין ראש בכאב עצום עם חברנו ומשפחתו היקרה בנפול בנו היקר והאהוב. עומר היה עולם מלא שרק התחיל את מסע חייו. כל ישראל ומשפחת ספורטאי ישראל כואבים את נפילתו בגבורה. אורן היקר, כמו שחינכת ואימנת דורות שלמים של ספורטאים להצטיינות, נשיאת דגל ישראל בגאווה והרוח האנושית, כך בנך היקר מהווה דוגמה להיותכם תמיד במשימות הכי קשות".

"סעדיה היה מאוהב בעם הזה, בתורה בארץ שנלחם למענה"

הלוויתו של סעדיה דרעי
הלוויתו של סעדיה דרעי

"סעדיה שלי היה ילד שהקדים את רצון כולם לפני הרצון שלו", אמרה ללי, אימו של סעדיה דרעי. "הוא עשה הרבה יותר ממה שציפו ממנו בכל תחום. הוא היה תלמיד חכם, למד למבחני רבנות והתחיל לימודי תואר ראשון בהוראה. הוא למד בכל דקה פנויה והיה בעל חוש הומור גדול. אבא מדהים להללי ולינון. הוא היה גיבור בנפש ובגוף ומעולם לא התלונן. בשמחת תורה הוא היה אצלנו והתגייס. סעדיה היה מאוהב בעם הזה, אהב את התורה ואת הארץ ונלחם למענה".

סעדיה דרעי לומד תורה במוצב בצפון

האם הוסיפה וכתבה: "מתחילת המלחמה שתקתי, כעת יש לי חובה לא לשתוק. לא אתן שהקורבן האדיר שהקרבנו ושכלתי הקריבה יהיה לשווא. בשם סעדיה, אנחנו דורשים ניצחון והכרעה מוחלטת. בני לא נפל על מזבח של הסדרה דיפלומטית אלא על ניצחון שלם על האויב". הלווייתו תיערך ב-13:00 בבית העלמין הצבאי בחולון.

סעדיה דרעי מניח תפילין בעזה

בימים שבת וראשון צה"ל הודיע על 12 נופלים באירועים שונים ברצועת עזה. שמונה מהם נפלו באסון הנמר"ה: סרן ווסים מחמוד, בן 23 מבית ג'ן; סמל איתי עמר, בן 19 מכוכב יאיר-צור יגאל; סמל אליהו משה צימבליסט, בן 21 מבית שמש; סמ"ר עז ישעיה גרובר, בן 20 מטל מנשה; סמ"ר אור בלומוביץ, בן 20 מפרדס חנה-כרכור; סמ"ר סטניסלב קוסטרב, בן 21 מאשדוד; סמל יקיר יעקב לוי בן 21 מחפץ חיים; וסמל שלום מנחם, בן 21 מבית אל.

סרן במילואים איתן קופלוביץ, בן 28 מירושלים, קצין לוחם בגדוד חש"ן 129 של חטיבה 8, ורס"ב במילואים אלון ויס, בן 49 מפסגות, לוחם בגדוד חש"ן 129 של חטיבה 8, נפלו מפיצוץ מטען על טנק בעזה. 

סמ"ר צור אברהם, בן 22 ממודיעין מכבים-רעות, לוחם בסיירת נח"ל 934 נפל עקב פיצוץ מבנה ממולכד. יאיר רויטמן, בן 19 מקרני שומרון, לוחם בהכשרה בסיירת גבעתי, מת מפצעיו לאחר שנפצע בתקרית קריסת המבנה הממולכד ברפיח בתחילת השבוע שעבר. 

הפופולריים