ההסלמה בצפון

"טרור פסיכולוגי": חיזבאללה פרסם תיעודים ממזל"ט שטס מעל חיפה

"טרור פסיכולוגי": חיזבאללה פרסם תיעודי מזל"ט משמי חיפה
זמן לא רב אחרי הפרסום תקף צה"ל שורת מחבלים מהיחידה האווירית של ארגון הטרור. גורמים בצבא אמרו כי מדובר ביחידה שהטיסה את הרחפן המדובר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד של מפרץ חיפה ממזל"ט של חיזבאללה
תיעוד של מפרץ חיפה ממזל"ט של חיזבאללה צילום: -

חיזבאללה פרסם היום (שלישי) צילומים ממזל"ט שהטיס לשטח ישראל, בו נראים מפרץ חיפה ומתקנים אסטרטגים בצפון. העיתונאי הלבנוני עלי האשם דיווח ממקורותיו כי הסרטון שפורסם הוא תגובה על איום השליח המיוחד עמוס הוכשטיין שהעביר בביקורו בלבנון.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

זמן לא רב אחרי הפרסום תקף צה"ל שורת מחבלים מהיחידה האווירית של ארגון הטרור, ומסר כי היחידה הובילה עשרות פעולות באמצעות כטב"מי נפץ ואיסוף נגד ישראל וכוחות צה"ל. גורמים בצבא אמרו כי מדובר ביחידה שהטיסה את הרחפן המדובר, ובכך למעשה אישרו כי אכן מדובר ביחידה של חיזבאללה ולא ב"מרגלים מבפנים", כפי שטענו גורמים בתקשורת הישראלית.

הסרטון שפרסם חיזבאללה:

ראש עיריית חיפה יונה יהב הגיב בריאיון בכאן רשת ב: "מהסרטון הזה ניתן להבין שארגון הטרור שיושב בלבנון מנסה להפעיל טרור פסיכולוגי על תושבי חיפה והצפון". יהב הוסיף בריאיון: "זה חמור מאוד, אני דורש מראש הממשלה למצוא פתרון למצב. ברגע שמפרסמים סרטון כזה מפורט זה מעיד על כוונות אמיתיות".

האזינו לריאיון המלא עם ראש עיריית חיפה יונה יהב בכאן רשת ב

ראש עיריית חיפה קרא: "מדוע הרמטכ"ל וראש המל"ל לא הגיעו לחיפה מתחילת המלחמה? במקום ליצור רגיעה מתעסקים בחוסר רגיעה. פשוט לא יאומן. אנחנו מטפלים בכל מה שאפשר. לפני שנים רבות טיפלו ועזרו ושאלו כל יום מה צריך עוד. זה לא קורה יותר. לא סופרים אותנו כבירת הצפון וזה חבל".

על התעצמות חיזבאללה אמר יהב: "מתרחשת עצימת עיניים על ידנו ואי עשיית מה שצריך לעשות. לא עשינו את המוטל עלינו. מלמעלה עד למטה. מהמנהיג עד למטה".

שר החוץ ישראל כ"ץ כתב בחשבון ה-X שלו: "נסראללה מתרברב היום שצילם את נמלי חיפה, שמופעלים על ידי חברות ענק בין-לאומיות מסין והודו, ומאיים לפגוע בהם. אנחנו מתקרבים מאוד לרגע ההחלטה על שינוי כללי המשחק מול חיזבאללה ולבנון. במלחמה כוללת חיזבאללה ייהרס ולבנון תוכה קשות. ישראל תשלם מחירים בחזית ובעורף, אבל עם עם חזק ומאוחד, ובמלוא עוצמתו של צה"ל, נשיב את הביטחון לתושבי הצפון".

הפופולריים