פרשיית ההאקרים: אחד החשודים - חייל צה"ל בשירות סדיר

פרשיית ההאקרים: אחד החשודים - חייל צה"ל בשירות סדיר
החייל נחקר בין היתר בגין עבירות של איסוף ידיעות לצורכי ריגול, סיכון ביטחון המדינה והפצת וירוס מחשב. חרף החשדות הכבדים, הוא הוחזר לשירות בצבא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרשה ביטחונית בשב"כ
פרשה ביטחונית בשב"כ צילום: .

חייל צה"ל בשירות סדיר הוא בין העצורים בפרשייה הביטחונית שפורסמה אמש - כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. החייל נחקר בין היתר בגין עבירות של איסוף ידיעות לצורכי ריגול, סיכון ביטחון המדינה והפצת וירוס מחשב כדי לבצע פעולה אסורה. 

 

 

חרף החשדות הכבדים נגדו, ובעוד בשב"כ מתעקשים על כך שהחקירה הרגישה הזו עודנה מתנהלת, חזר החייל אחר כבוד לשירותו בצה"ל. יש לציין כי תפקידו בצבא אינו קשור למודיעין. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

סנגורו של החייל שנעצר, מסר: "מרשי כופר במיוחס לו. העובדה שהחקירה הסמויה הייתה כה ארוכה והחשדות כה חמורים, ועדיין אחרי כמה ימים שוחרר מרשי ואף חזר לשירות צבאי, מדברת בעד עצמה ומלמדת על זילות חמורה של החוקרים בעבירות שנחקרו ובכלל". 

מצה"ל ושב"כ נמסר בתגובה כי "הנדון נחקר יחד עם נחקרים נוספים בחשד לביצוע עבירות כנגד ביטחון המדינה. בסיום חקירתו ולנוכח ממצאיה שוחרר לביתו, ללא שהוטלו עליו מגבלות כלשהן הנוגעות להמשך שירותו הצבאי". 

אמש פורסם במהדורה כי בשב"כ חוקרים חשד חמור לזליגת מידע אחרי 7 באוקטובר מגופי המודיעין בישראל אל האקרים שפעלו נגדת מטרות אויב. במרכז הפרשה חשד לזליגת מידע באמצעות חפרפרת מארגוני המודיעין הישראלי אל קבוצת האקרים שהחלה לפעול ב-7 באוקטובר במטרה לשבש באופן משמעותי תשתיוות במדינות אויב, בין היתר בלבנון, איראן וקטר.

לפחות אחד מהחשודים הודה בעבירות המיוחסות לו. מהחקירה עולה כי פעולתם של ההאקרים חשפה פעולות מסווגות של המודיעין הישראלי והסבה נזק עצום, שכן כתוצאה מהנזק הוקשח המיגון ליעדים שהיו אמורים להיות מותקפים.

 

הפופולריים