פעילי ימין קיצוני מכים באכזריות את צלם העיתונות שאול גולן | תיעוד

תיעוד: פעילי ימין קיצוני הכו באכזריות את הצלם שאול גולן
התקיפה בוצעה לפני כחודשיים, כיממה לאחר רצח הנער בנימין אחימאיר, כשצלם העיתונות הגיע לתעד את האירוע. הצעירים, כ-20 במספרם, תועדו מכים אותו קשות ומשחיתים את ציודו האישי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד תקיפת צלם העיתונות שאול גולן
תיעוד תקיפת צלם העיתונות שאול גולן צילום: -

תיעוד בלעדי: צעירים יהודים, רעולי פנים תקפו את צלם "ידיעות אחרונות" שאול גולן, בשנות ה-70 לחייו. בתיעוד שנחשף הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11, נראו חברי הקבוצה, כ-20 במספרם, כשהם בועטים בכול גופו, חובטים בו, מושכים בכוח את התיק שלו ומחפשים בבגדיו. הוא שרוע על הקרקע, מחזיק בחפציו ומנסה בשארית כוחו לגונן על פניו.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בין התוקפים גם חייל צה"ל, לבוש במדי צבא וקסדה, וכמה חמושים בנשק ארוך צבאי. במשך שלוש דקות תועדו הצעירים כשהם ממשיכים לתקוף באלימות את גולן, שנותר חסר האונים. הוא צעק "הצילו", התחנן על חייו ואף צעק לעברם שהוא יהודי.

בהמשך הם איפשרו לו לקום על רגליו והוא הלך כמה צעדים כשהוא הפציר בהם שישיבו לו את ציוד הצילום ואת המפתחות לאופנוע. הם סירבו, ואחד מהם תועד דוחף אותו בחוזקה. לאחר שלוש דקות של תקיפה, הצעירים הניחו לו ויצאו מהכפר. הוא צעד בקושי, ללא חפציו, כשהוא מוכה ופצוע.

התקיפה האלימה התרחשה לפני חודשיים, בפאתי הכפר אל מועייר בבנימין. יממה קודם יצא הנער בנימין אחימאיר בן ה-14 לרעות עדר כבשים ליד המאחז מלאכי השלום ונרצחבדקירות סכין על ידי פלסטיני מהכפר הסמוך - שנמלט. החיפושים אחר הנער החלו בצהריים בכל האזור, במקביל יצאו מאות נערי גבעות ופעילי ימין למסע נקמה בכפרי האזור. גולן הגיע לאזור כדי לתעד את החיפושים, אז כמה צעירים זיהו אותו והחלו לתקוף אותו באכזריות.

רגעים לאחר התקיפה ניסה שאול גולן לקום, אבל כשהוא על ברכיו, מתחנן אליהם שיניחו לו, הוא נהדף שוב בידי אחד הפורעים וסופג בעיטות מרעולי הפנים, שהגיעו מהמאחזים הסמוכים. מחוז שי של המשטרה חוקר את התקיפה האלימה, אבל כמו ברוב מקרי הטרור היהודי, גם הפרשה הזאת צפויה להסתיים ללא כתבי אישום.

שר הפנים משה ארבל הגיב לפרסום ומסר: "החשיפה של רועי שרון מחייבת כל מי שמוסר יהודי ואנושי זורם בעורקיו להוקיע את המתפרעים האלימים נגד הצלם שאול גולן ונגד בלתי מעורבים אחרים. זה תיעוד מזעזע שאסור לאף יהודי להשלים איתו. על גורמי האכיפה לעשות כל אשר לאל ידם להעמיד את הפורעים האכזריים האלה לדין". 

הפופולריים