האסון ביחידת אגוז: הקצין שירה למוות בשני חבריו לא ירצה עונש מאסר

קצין אגוז שירה למוות בשני חבריו לא ירצה עונש מאסר
בית הדין הצבאי המחוזי קיבל את הסדר הטיעון בין סגן נ' לבין הפרקליטות הצבאית וקבע כי מפקד הצוות לשעבר לא ירצה עונש מאסר בפועל על הריגתם בשוגג של שני חבריו ליחידה איתמר אלחרר ואופק אהרון בינואר 2022. הקצין היורה הורד לדרגת סמל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רס"ן  איתמר אלחרר ורס"ן אופק אהרון
רס"ן איתמר אלחרר ורס"ן אופק אהרון צילום: צילום: צילום: דובר צה"ל, דני לחמי

בית הדין הצבאי המחוזי קיבל היום (חמישי) את הסדר הטיעון בין סגן נ' לבין הפרקליטות הצבאית וקבע כי מפקד הצוות לשעבר ביחידת אגוז, לא ירצה עונש מאסר בפועל על הריגתם בשוגג של שני חבריו ליחידה, מפקדי הפלגות רס"ן איתמר אלחרר ורס"ן אופק אהרון. האירוע התרחש במהלך שבוע אימונים של היחידה המובחרת בחודש ינואר 2022

לפי כתב האישום המתוקן, באותה הלילה יצאו קצינים מהיחידה המובחרת לסריקות באזור המטווחים של נבי מוסא כי לחפש אמצעי ראיית לילה שנגנב ערב קודם לכן. במסגרת ההסדר הודה והורשע סגן נ' בעבירה של חריגה ממכות עד כדי סיכון חיים או בריאות, בשל העובדה שיצא לשטח לבדו בשטח לילה מאוחרת ומבלי לעדכן גורם פיקודי כלשהו, במטרה לחפש אחר אמצעי ראיית הלילה שנגנב, ובכך סיכן את חייהם ובריאותם של אחרים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

עם הרשעתו של החייל היורה, בית הדין שלל את דרגות הקצונה שלו והוריד אותו לדרגת סמל, בהתאם להסדר הטיעון. בנוסף הטיל על הנאשם עונש מאסר של שלושה חודשים על תנאי למשך שנתיים.

עו״ד רן כהן רוכברגר, פרקליטן של המשפחות השכולות, מסר בתגובה לגזר הדין: "בית הדין הצבאי קבע היום מפורשת שהמעשים שביצע הנאשם, שהובילו לתוצאה הנוראה, מבטאים כשל פיקודי וערכי עמוק ושהוא אינו ראוי לשאת דרגות קצונה. המשפחות השכולות כואבות את המשך אי הנטילה של אחריות אמיתית מצד הנאשם מאז הטרגדיה ועד היום. יהי זכרם של הלוחמים הגיבורים, רס"ן איתמר אלחרר ז"ל ורס"ן אופק אהרון ז"ל, ברוך".

הפופולריים