חשד לפיגוע בקלקיליה: ישראלי נרצח בירי, רכבו הוצת

ישראלי נרצח בקלקיליה: "נהג לערוך קניות"
גבר בן 66 ממרכז הארץ נורה והועבר לטיפול במד"א, שם נקבע מותו. ההערכות כי מדובר בפיגוע וכוחות צה"ל פתחו במצוד אחר המחבלים. גורם ביטחוני: "האירוע היום מסתמן כעל רקע לאומני"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חשד לפיגוע בקלקיליה 22.06.24
חשד לפיגוע בקלקיליה 22.06.24 צילום: -

ישראלי, בן 66, תושב מרכז הארץ נרצח בירי היום (שבת) לאחר שנכנס עם רכבו לקלקיליה. הישראלי הועבר תחילה לטיפול רפואי בבית החולים פלסטיני ומשם נמסר לידי מגן דוד אדום. במערכת הביטחון מעריכים כי מדובר בפיגוע וכוחות צה"ל נכנסו לעיר הפלסטינית ועורכים מצוד אחר המחבלים. פלסטינים הציתו את רכבו של הישראלי. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לאחר תחקור תושבים בקלקיליה, במערכת הביטחון אמרו שהישראלי נהג להיכנס לעיר הפלסטינית כדי לערוך קניות. גורם ביטחוני מסר כי מקבלת הידיעה על פציעתו של הישראלי, פעלו קציני מפקדת תיאום וקישור אפרים מול מנגנוני הביטחון הפלסטיניים, כדי לשמור על ביטחונו של הישראלי. מרגע אשפוזו בבית החולים ובמהלך העברתו לשטח ישראל, אבטחו שוטרים פלסטינים את הפצוע.

כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי כוחות הביטחון סגרו את הכניסות לעיר. מקור במנגנוני הביטחון הפלסטינים, שמעורב בחקירת רצח הישראלי בקלקיליה, אמר לכאן חדשות כי במכוניתו של הישראלי שנרצח נמצאו ירקות שהוא קנה בעיר. לדברי המקור, הממצאים והמידע הועברו למערכת הביטחון בישראל. 

גורם ביטחוני: "האירוע היום מסתמן כעל רקע לאומני, בו נרצח אזרח ישראלי על ידי מחבלים בעת שהותו בקלקיליה. נדגיש, כי השהייה בשטחי A הינה אסורה ומסוכנת עבור אזרחים ישראלים". בנוסף מסר כי עד כה היו יותר מ-350 פעילויות בעיר מתחילת המלחמה, 5 מבצעים חטיבתיים, וחיסולים של יותר מ-40 מחבלים. "כוחות החטיבה פעלו כל לילה בעיר ולפעמים גם באור יום, ביצעו מעצרים, סריקות וחיפושי אמל"ח וגם חיסלו מעורבים", אמר. 

אתמול חוסלו שני מחבלי הג'יהאד האסלאמי במרחב קליקיליה. אחד המחבלים תכנן לבצע פיגוע. לוחמי יחידה 33 (הגדעונים) במשטרה, בשיתוף כוחות צה"ל ובהכוונת שב"כ, ביצעו ניסיון מעצר של שני המחבלים. במהלך המעצר נפתחה אש לעבר הכוחות אשר השיבו באש וחיסלו את המחבלים. אקדחים נתפסו על השניים.

שלשום, משה דדוש, בן 78 מקריית אונו, נשדד במעבר אליהו סמוך לקלקיליה. הוא נפטר לאחר שלקה בליבו. הוא הותקף בידי פלסטינים ונפצע קשה, גנבי הרכב נמלטו לעיר. השוד האלים התבצע באזור נבי אליאס, הוא עצר מכוניות חולפות והובא למעבר. 

הפופולריים